Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy félelem nélküli ember a...

Egy félelem nélküli ember a reményt sem ismeri?

Figyelt kérdés
Ha ez igaz, akkor milyen összefüggésben?

2012. ápr. 12. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt gondolom úgy hallottad valahonnan, valamiből, vagy valakitől idéztél, ilyenkor illik macskakörömbe tenni, illetve nevet, vagy film/zenecímet odaírni.

De most nem ezért vagyunk itt.

Félelem nélküli ember nem létezik, mindenki fél valamitől, valaki a pókoktól, van aki általánosságba a bogaraktól, kudarctól, bohócoktól, és nap estig lehet sorolni, valaki 1000 dologtól fél, valaki 10-től. Ez nagyon változó, de hogy valakinek ne legyen félelme, olyan nem létezik.

Viszont a félelem mértéke is más, én pl tériszonyos vagyok, tehát a magastól félek, de "könnyen" le tudom győzni, de csak akkor, ha meg tudom magam nyugtatni, hogy biztonságba vagyok, viszont azóta is ugyan úgy félek a magasságtól, tehát nem új dologtól féltem.

Mindenki több dologtól fél, csak vannak akik nem ismerik minden félelmük, viszont nagy gyengesége az embernek, maga a félelem "legyőzése" sok időbe telik, tehát nagy időveszteség, ami sok esetben nagyon fontos hogy elkerülje az ember, mert nincs rá ideje. Viszont az előfordulhat, hogy valaki sokszor győzi le az adott félelmet és akkor elmúlik, de ahhoz tényleg sokszor kell legyőzni, illetve foglalkozni kell azzal a dologgal, nehogy később újra féljen tőle.

Aki viszont a reményt nem ismeri az a csalódott ember, vagy akinek egyhangú az élete, nincs benne semmi izgalom, vagy nagyon boldogtalan, a "félelem nélküli ember" aki nem létezik inkább épp az, hogy ismeri a reményt, mert nem fél semmitől, tehát a mentalitása az, hogy bármit meg tud csinálni, ami épp az ellenkezője annak, hogy nem lát reményt, mert az már feladta a küzdelmet, és magát a küzdeni vágyást is.

2012. ápr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocsi, a hosszúságért, de még meg is indokoltam a véleményem, és ki is fejtettem a témát.
2012. ápr. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszodat (tudom, hogy késtem vele 8 hónapot, de le voltam sajnos tiltva.)


Ami az idézőjelet és a forrás megjelölést illeti, olyan hirtelen tettem ki ide, hogy igazság szerint eszembe sem jutott, de utólag örülök, hogy nem tettem, mert az eredeti környezet befolyásolhatott volna a válaszodban, hogyha esetleg az alapján próbáltad volna visszakövetkeztetni a hipotézis jelentését.

A Daredevil - A fenegyerek című filmben hangzott el.


Természetesen én is tisztában vagyok vele, hogy félelem nélküli ember nem létezik, de szeretek eljátszani ezzel a gondolattal, ezenkívül viszont persze a kérdés csakis elméleti, miképpen nem is tud más lenni.


Érdekes, amit mondasz, de szerintem, aki a félelmet nem ismeri, az nem fél attól, hogy a kívánt célt nem éri el, így nem is reménykedik benne, hogy eléri.

2012. dec. 20. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!