Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti hogy emlékeztek meg a...

Ti hogy emlékeztek meg a Titanic elsüllyedéséről?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 23:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
5.hozzászólónak meg megsugom hogy ekkora hajó nem volt amin ennyi ember halt volna meg és egy hajóút sem volt 1912 óta amin békeidöben ennyien meghaltak.. wikipedia a barátunk.
2012. ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Én megemlékeztem róla, egész éjjel fent is voltam. Bár én minden évben megemlékezek róla... :)
2012. ápr. 16. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

tegnap 18:45


Na látom nézted tegnap a Discovery-n a filmet :)


Lehet tudni, hogy kivolt a kisfiú, DNS alapján azonosították.

Az a neve, hogy Sidney Leslie Goodwin


[link]


Valószínűleg azért nem jelentkezett érte senki, mert az egész családja odaveszett.

2012. ápr. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

ma 09:07


Nem néztem tegnap tévét,mivel külföldön élek,és nincs olyan csatorna amiről te írsz.Régebben még otthon Magyarországon olvastam róla,és tegnap is csak utána olvasgattam.De nem erről jutott eszembe hanem arról,hogy 2009-ben A városomban ahol élek (Southampton) élt az utolsó Titanic túlélője,aki 2 hónapos volt a katasztrófa idején.Az ő tiszteletére a város rendezett egy egész napi megemlékezést.Sok vendég volt,köztük voltak olyanok akik szintén a titanic áldozatainak leszármazottai voltak.

Emlékszem ott mutatták a fényképet (hatalmas palkátban kinagyítva,hogy a kisfiú sírján még ma is az áll,hogy ismeretlen,és a cipőcske ma is látható..(de nekem mindegy hogy van.e neve vagy nincs.A történelem úgy emlékezik meg róla,hogy ő a Titanic legfiatalabb ismeretlen áldozata)

2012. ápr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

ma 09:07


Még valamit.Ha az egész családja odaveszett,és soha senki nem jelentkezett az elmúlt 100 évben akkor honnan a fenéből vettek DNS-t???Ahhoz kell ám egy vérszerinti rokon akivel azonosítani lehetne,hogy ki is volt.

2012. ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Amerikában (Wisconsinban) megtalálták egy rokonát, exhumálták a sírjából a maradványait és az ő DNS-ével vetették össze és egyezést találtak.

Amúgy dettó ugyanezeket mondták el a Titanic- a tragédia utóhatása című filmben, amit leírtál. Astor, a kisgyerek, a zenész John Law Hume, a Mackay-Bennett, a törvényszéki patológus, stb.


Amúgy nem ő volt a legfiatalabb áldozat. Ott volt még Gösta Leonard Palsson, aki csak 15 hónapos volt, 4 hónappal fiatalabb, mint Sidney. Plussz rengeteg holttestet nem találtak meg, tehát lehetett náluk fiatalabb is.

2012. ápr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Amúgy a Titanic gyermeke néven volt ismert Sidney, nem a Titanic legfiatalabb ismeretlen áldozata néven.
2012. ápr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Volt még 1 finn kisbaba is, akit nem találtak meg:


[link]

2012. ápr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A Bitannic utasai jobban jártak...
2012. ápr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Azon volt elég mentőcsónak. Viszont az egyiket emberekkel együtt bedarálta a hajócsavar, mert rosszul engedték le.
2012. ápr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!