Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti hogy emlékeztek meg a...

Ti hogy emlékeztek meg a Titanic elsüllyedéséről?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 23:06
1 2 3
 1/22 cathilina ***** válasza:
45%
Többnyire sehogy.
2012. ápr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
36%
Miért kéne megemlékezni róla?
2012. ápr. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Mert nagyon sokan meghaltak. Amúgy én sem szoktam róluk megemlékezni. Nem voltak a rokonaim.
2012. ápr. 15. 00:00
 4/22 anonim válasza:
61%
Sehogy. Szerintem minden nap találhatnál valamilyen eseményt, amire emlékezhetnél, mert sokan meghaltak.
2012. ápr. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%

"Mert nagyon sokan meghaltak."

És te emlékezel a pestis járványra??

1300 körül Anglia lakosságának 1/3 -át kiirtotta a járvány.Vagy a 17-dik században Szécsény városának 90%-át pusztította el a pestis.Vagy emlékezel a világháborúkra? ott is sokan meghaltak.Vagy a spanyol náthára? A világ lakosságnak elég nagy részét kiirtotta..


Szóval a titanic katasztrófája a filmesek miatt van így felkapva..(csak megjegyzem több hajó is elsüllyedt több áldozattal)

2012. ápr. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
61%

Najó, de a többi hajón nem volt Dicaprio :)

Viccet félretéve, én a Titanic elsüllyedéséről úgy emlékezek meg, hogy a végtelen szomorúságomat félretéve, könnyeimmel küszködve bár, de megpróbálom ugyanúgy eltölteni a napot, mintha nem lenne különleges, nehogy idegösszeomlásom legyen tőle. (Nem azt mondtam, hogy félreteszem a viccet?)


Komolyra fordítva a szót (Most már komolyan!) Sehogy, mert kb. pont leszarom.

2012. ápr. 15. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
44%
Én megnézem a filmet. Persze csak a süllyedés részét. Azt csá. 100 éve elsüllyedt. Nem jön vissza.
2012. ápr. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nem igazán emlékezek meg rá,de régebben érdekeltek a dokumentum filmek amik Titanicról szóltak.

Sok érdekes dolgot megtudtam.

Pl:

Titanic legfiatalabb áldozata egy 2-3 év körüli kisfiú volt akit máig nem tudtak azonosítani,és csak egy kis cipő maradt meg utána.Ma a sírhelyén üvegben látható az ismeretlen kisfiú kis cipője.A temetése is érdekes volt.Mivel a vállalat soha nem ismerte el a hibáját,és soha nem kértek bocsánatot,így nem is segítettek az áldozatok családjainak.Még arról sem gondoskodtak,hogy a sok szegény családtagoknak a holttestet elszállítja.(ezért sok áldozat nem a szülővárosukban lettek eltemetve)

Vincent Astor 1912-ben hatalmas vagyont ígért annak aki édesapja holttestét megtalálja.(Az apja akkor a világ egyik leggazdagabb mágnás volt)

A Mackay-Bennett hajó feladata volt,hogy a holttesteket összeszedje a vízből,és azonosítsa őket.Ők kapták meg a jutalmat.A tengerészek a pénzből egy gyönyörű temetést rendeztek a kisfiúnak.

AZ is érdekes,hogy a ma is használt azonosítási módszer,úgy mint

1.holttestek számozása,lefotózása azonosítás céljából,vagyontárgyaik külön tárolása ,ezeket mind a Titanic áldozatainak azonosításával találták fel.Akkor és ott először alkalmazták ezeket a dolgokat.


Az egyik zenésznek is érdekes története van.21 évesen úgy indult el a Titanic útjára,hogy a szerelmét hátrahagyta azzal,hogy amíg vissza nem érkezik tartsa titokban,hogy állapotos.Ott akart lenni ő is amikor a családjának bejelenti,hogy elveszi a szerelmét.(ellenezték,mert azt akarták hogy a sikeres zenész fiúk egy gazdag családból válasszon párt)

A fiatal lány egyedül maradt állapotosan,és senkitől nem kapott segítséget.Az apósjelölt ellenséges volt,és nem ismerte el,hogy a gyermek az unokája.A vállalat nem adott kártérítést senkinek,mondván nem az ő hibájuk volt a hajó süllyedése.Az amerikai titanic áldozatok családjainak megsegítésére szolgáló alapítvány is elutasította,hogy előbb bizonyítsa be,hogy tényleg a zenész az apa.(ez mind 1912-ben amikor bűn volt házasság nélkül teherbe esni,és nem volt DNS vizsgálat)

Végül is egy ügyvéd segített a lánynak aki ingyen vállalta a bírósági pert.Barátok,levelek ,főleg a Titanicról küldött utolsó levéllel igazolta kettejük kapcsolatát..

Szóval engem a valóság jobban érdekelt mint a hollywoodi film..

2012. ápr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Van még egy számomra érdekes történet.

Egy szegény ír gépész aki megnyerte a Titanic első útját az utazása előtt mindkét fiának adott 2-2 pennyt azzal,hogy várják meg míg az apjuk hazaérkezik,és együtt elmennek vásárolni.Mai napig őrzik(most már az unokák) a 2 pénzérmét.

Ha nem vesszük figyelembe hogy a családtagoknak az érmék érzelmi kötődés egy jelkép,akkor mondhatnánk azt is hogy ma ha eladnák a 2darab 2 penny érmét igencsak gazdag család lehetnének..Nagyon gazdagok..De inkább nélkülöztek,de soha senki nem adta el..

2012. ápr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%
azért érdekes az az 1500 ember halála, mert nem kis meló által terveztek az emberek egy olyan gépet ami akkor al egnagyobb és legjobb volt,anyagi és eszmei szempontból hatalmas veszteség volt.járvány igyis ugyis lett volna és lesz is.aki meg hájpolás alapján itél meg valamit az ismételten hülye.én szeretem a hajókat és a titanicot is, igy "megleptem magam" egy 1:400as titanic makettel.le lehet sz.rni, lehet ilyesmikkel nem foglalkozni vagy nem étdeklödni iránta, de a kérdés nemigazán ez volt.és nem az hogy valaki lesz.rja e vagy nem , hanem ha megemlékezik róla azt hogyan.a gyengeelmájüek meg elmehetnek a lesz.rom.comra ott a nagy piros lesz.arom gomb és nyomogassák minden szavukra és mindenkire....
2012. ápr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!