Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nyeremények a neten. Ti mit...

Nyeremények a neten. Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Mostanában gyakran ugrik fel netezés közben különböző ablakokban nyerési lehetőség...mondok egy példát:

Felugrik egy ablak, választanom kell 2 vagy 3 termék közül:

iPad, iPhone vagy egy harmadik termék... kiválasztom, ezután válaszolni kell egy nevetségesen egyszerű kérdésre. Ezután annyi a teendő, hogy megadom a telefonszámomat. Mit gondoltok? Meg merjem tenni? Nem csak egy kamu hirdetés ez? Esetleg ismertek olyan embereket, akik így nyertek már akármit is?

Én eléggé szkeptikus és bizalmatlan vagyok ilyen téren, ezért is kérdezem meg itt... Köszi előre is a válaszokat!



2012. ápr. 19. 19:25
 1/4 anonim válasza:
100%
Hülyeségek ezek. Meg ne próbáld, hallottam már rossz híreket efelől.
2012. ápr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
ezeken a honlapokon mindig ott van az alján az apróbetűs rész, hogy a telefonszám megadásával x db emelt díjas sms-t kapsz vagy csengőhangot vagy ilyesmit. általában ezek havonta, AKÁR HETENTE 2-3ezer Ft-ot vesz le. ha rámész mindig olvasd el, a te dolgod, hogy szerinted megéri-e.
2012. ápr. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rá se kattints!


1. Általában a telefonszámod megadásával feliratkozol valamilyen szolgáltatásra, tehát pl. hetente 3-4 csengőhangot vagy viccet vagy valami marhaságot küldenek, jó esetben csak heti 2000 (kétezer) forintért. Ezekről sokszor alig lehet leiratkozni, sok ilyen esetről hallottam már.


2. Csak kicsalják az adataidat, aminek köszönhetően rengeteg szemetet fogsz kapni akár a telefonodra, akár e-mailben de esetleg még postai levélként is. Továbbá ki tudja, ki kapja meg később. Persze-persze elvileg nem adják ki harmadik félnek, de rengeteg ilyen esetről olvashattunk már.


3. Mivel a sok idióta mind regisztrál az ilyenekre, ha valóban sorsolnak is ajándékot, akkor is rémesen kicsi az esélye annak, hogy te nyersz.

Szerintem összességében nem ér annyit, hogy megadd az adataid!


Én már sosem kattintok ilyen ablakokra, sőt nekem nagyrészt meg sem jelennek, mert telepítettem pár kiegészítőt a böngészőkhöz és ezek letiltják az ilyesmit.


Csak a netpaneles kérdőívekre válaszolok NÉHA, vagy ha van pl. Nivea nyereményjáték, szóval ami mégiscsak komolyabb egy fokkal. Úgy értem, nem nevenincs emberek/cégek rendezik...

Illetve facebook-os játékok közül szoktam némelyikre nevezni, de eléggé megválogatom.

Facen főleg azok megbízhatók, ahol nem alkalmazás van, hanem valaki magánszemély rendezi és pl. az ő saját készítésű ékszerét lehet megnyerni. Persze oda is rengetegen neveznek, de az legalább nem átverés.

2012. ápr. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Facebook-on sosem játszom, mert nem kötne le.

Szkeptikus és bizalmatlan vagyok ilyenek miatt, hallottam/olvastam pár esetről, amikor nyertek, ezért is kérdeztem meg itt.

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! :)

2012. ápr. 25. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!