Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan képzeled el a Mennyorsz...

Hogyan képzeled el a Mennyországot?

Figyelt kérdés

Számos módon ellehet képzelni a mennyei birodalmat. Ezotérikusok, médiumok, jósok nyilván jobban ismerhetik ezt a témát, de engem most nem ez érdekel. Én a fantáziátokra vagyok kiváncsi,(esetleg, ha valakinek közeli élményben volt része az is leírhatja nyugodtan)

hogy szerintetek mi vár majd odafönt minket, ha letelt az időnk. Mielőtt válaszolsz a kérdésre (!) 1. olvasd végig az én elképzeléseimet is, s ha valamelyik egyezik a tieddel, vagy esetleg kiegészítenéd, hozzáfűznél véleményt, azt nyugodtan megteheted. Ha sajátos válaszod van, 2. hagyd figyelmen kívül az 1. pontot :) 22/F (nem vagyok vallási fanatikus)


Elképzeléseim:

a; a földi élet tükörképe lehet, tehát ugyanúgy vannak a folyók, tavak, városok, falvak, hegyek, erdők, ég és föld, csak a lakosságot elhunyt emberek teszik ki

b; egy spirituális világ, melyben a végtelen űrön kívül nincs semmi, viszont lehetséges "emberi szemmel nem látható formában" visszatérni, s szeretteinket szem előtt tartani; mégha nem is avatkozhatunk az életükbe

c; egy nagy fényes, fehér valami, ahol nincs már meg a testünk, csak úgy nézünk ki, mint egy fényes csillag

d; ezerszer jobb hely a Földnél, mindenki szeret mindenkit, nincs féltékenység, kapzsiság, irigység, bűn, sem kétszínűség, s barátok vesznek körül minket, nem árulók

e; itt is egyfaja rendszer van, nekünk angyaloknak képzésre kell járnunk, munkát vállalhatunk (pl. őrangyalként), van mennyei bíróság, vagyis komoly büntetést lehet kapni, ha Istent szídjuk, vagy szabályt szegünk, s ugyanúgy kialakithatunk kapcsolatokat, párkapcsolatokat más elhunytakkal, illetve kedvünk szerint szórakozhatunk, pl. eljárunk nektárt inni a Nektár Pub-ba :D



2012. ápr. 25. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Krisztus kinyilatkoztatása szerint, el fog jönni az ítéletnap, amikor ítélkezik minden ember felett, ergo még senki nincs a mennyországban, sem a pokolban.

Halálunk után valamilyen köztes helyre kerülünk, talán a purgatóriumba és ott leszünk az ítéletnapig. Aki az ítéletnapon a mennybe kerül az a lélek kap egy tökéletes testet, amelyet nem köt sem tér sem idő és semmilyen szükséglete nincs. Ahova ilyen formában kerülünk ott valóban csakis a jó lesz jelen.


De ez elképzelhetetlen számunkra, már önmagában az is, hogy milyen amikor nem köt tér és idő, ezt egy ember agya éppen a tökéletlensége miatt képtelen befogadni. Nagyon találó Szent Ágoston hasonlata, miszerint ez olyan mint a kisgyerekek a parton, akik egy kis gödörbe akarják belelapátolni a tengert.


Amit te írtál az túlzottan 'földhöz ragadt'. Meg mint mondtam nem lehetünk őrangyalok, meg nem láthatjuk az élőket, mert az ítéletnapkor kerülünk csak oda, ahova, akkor már nem fog élni egyetlen ember sem.

A folyók, erdők stb. nem lehetnek ugyanígy, mert akkor kötne minket a tér, a fák öregednének, így még az idő kötne minket, ergo, amit leírtál az egy csupa jó emberből álló föld, de nem mennyország. Mivel semmilyen szükséglete nem lesz a tökéletes testünknek ezért inni sem fogunk semmit, ott már nem fog semmilyen rossz, vagy gonosz létezni, sem pedig kísértés, csak a színtiszta jó ergo "szídás" sem.


Amúgy én sem vagyok fanatikus. 20/F

2012. ápr. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Nincs Menny vagy pokol,nincs semmi! ÉBRESZTŐ!
2012. ápr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Dehogy nincs, csak neked nincs hited.
2012. ápr. 26. 00:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért is lenne? Hittem több mint tíz évig és semmi értelme nem volt.Ennyi.
2012. ápr. 26. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na, akkor itt egy kis szövegértési gyorstalpaló neked kedves második 'beszóló', mert nagyon el vagy tévedve. Egy árva lélek sem kérdezte, hogy van-e Isten, vagy azt, hogy hiszel-e Istenben, de még csak azt sem, hogy mi a véleményed a kérdező hitéről, abszolút senki sem kérdezett hasonlót se.


Nem világos, hogy téged miért bánt az, hogy mi hiszünk?(persze ez költői kérdés, nem érdekel a válasz, a hit mindenki magánügye)


Végeredményben a legvégén pedig mindenképpen mi járunk jobban, hiszen ha véletlenül van Isten és hittünk benne, akkor minden a miénk lesz, ha pedig még sincs és hittünk benne, akkor pedig jobb emberként éltünk, kicsit kevesebb húst ettünk és erkölcsösebbek voltunk, viszont ha te nem hiszel benne és netán mégis van, akkor mindent elveszítesz. Hát ennyit erről.

2012. ápr. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ilyennek: [link] További szép napot mindenkinek! :)
2012. máj. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A linkelt filmen a zsidók által elképzelt zsidó mennyország található.
2012. jún. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!