Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire bonyolult dolog...

Mennyire bonyolult dolog elfogadtatni egy szabadalmat?

Figyelt kérdés
Időben, pénzben, stb, megcsinálni a rajzot, kell e a gépből prototípus,ilyenekre gondoltam, megnéztem a hivatalos honlapot, de kínai volt nekem.

2012. máj. 10. 23:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazából annyira nem nagy szám, de belekerül némi időbe és pénzbe. Prototípus nem kell, elég a rajz és némi leírás, de a szabadalomban majd szereplő leírást a szabadalmi hivatal szakértői fogják elkészíteni. Igazából bármire lehet szabadalmat csináltatni, azt nem nézik, hogy működik-e amit elgondol a feltaláló/tervező.


Az idő és a pénz attól is függ, hogy milyen szabadalmat akarsz rá, mert nem mindegy, hogy hol lesz érvényes, egy országban (és melyikben, pl. csak Magyarország, csak USA), Európában vagy az egész világon. Világszabadalmat például nem is lehet akárhol csináltatni, legközelebb Bécsben jegyeznek be, legalábbis régen így volt.


Ha csak Magyarországon akarod bejegyeztetni az nem kerül olyan sokba, de hétköznapi embereknek azért még így sem szokott nagyon menni. Általában túl drága, és pénz soha nem fog jönni belőle. Csak ha valami cég támogat, de akkor meg úgy szokták, hogy a cégé a szabadalom, neked meg adnak esetleg cserébe némi pénzt.


Az európai meg világszabadalom szerintem sok millióba kerül. Ez hosszabb ideig is tart, mert átnézik, hogy van-e már ilyen valahol máshol.


Egyébként személyes tapasztalatom nincs benne, úgyhogy ne is kérdezd, csak tanultuk... :)

2012. máj. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. máj. 11. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!