Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire bonyolult dolog...

Mennyire bonyolult dolog falat csempézni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 20:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Hát... ez jó kérdés.

Én burkoló vagyok, nekem nem annyira bonyolult, az öcsém viszont könyvelő, szóval ez elég relatív.

Alapvetően a burkolandó felület minőségétől és geometriájától függ, de minimális tapasztalat és segítség nélkül a legegyszerűbbnek látszó "projektbe" se fogj bele.

2010. febr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Azért érdekel, mert nincs pénzem mesterre az alapanyagon felül, viszont kelleni fog.
2010. febr. 17. 21:05
 3/22 anonim ***** válasza:
ja, könnyen megereszkedik, aztán lehullik, mint nálunk, pedig "szakember" csinálta :D
2010. febr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

csemperagasztó aztán minden csempe közt ki kell támasztani, szal fogsz egy fa lécet, dekopírral elvágod egyforma, kb 3mm-es vastag lapocskákra, mondjuk mint 2-3 gyufaszál, olyan vastag csíkokat kell vágni, aztán a csempék közé kell rakni. Alulról kezded rakni, aztán ha kész és megszáradt.


Aztán másnap vmi csempefuga anyagot bekeversz, és fogsz egy konyhai evő kést, és azzal a csmpék köt kifugázod.


Végülis ennyi, csak ha túl gyorsan rakod, akkor az alsó csempékre rároggyan a felső, és akkor alsó lecsúszik, elválik a faltól, s később akár 5-ösével egyben leeshetnek a csempék. De az is lehet, h a csempét be is kell vizezni, azt nem tudom.

2010. febr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
100%

hát annyira nem bonyolult , de ha nincs rá eszközöd hagyjad (meg tapasztalat ) Csempevágo nem olyan olcsó és kell egy kis tapasztalat ,hogy szépjen vágjad .....

Én 15 éves vagyok 13 éves koromban apukám melett segitettem ( itthon felujitásban) aztán a fürdőt már egyedül csempéztem ki ! nagyon élveztem és büszkeség töltött el:D

2010. febr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Szerintem menni fog, azért annyira csak nem bonyolult, ahogy így olvasom. :-)

Lehet, hogy csempevágónk van, vagy apám kölcsönkért, amikor az egyik helyiséget csinálta.

2010. febr. 17. 21:34
 7/22 anonim ***** válasza:

21:11 - lehet kapni olyan keresztkéket 2, 3, 4 vagy 5 mm széles anyagból készen - 500 db párszáz forint, nem kell lapocskákból vágni. Ha felviszed az egyenes falra a csemperagasztót, a csempéket óvatosan gumikalapácssal odaütögeted a falhoz közérakva a kereszteket, nem létezik hogy rároggyan az alsókra a felső többi. Nem vagyok szakember, de néha el szoktam szükség szerint akár középtájon kezdeni a csempézést és onnan haladok fel és lefele is.

Fúgázni pedig nem késsel kell mert összekaparod az egészet, meg be sem tudod azzal nyomni a fúgába az anyagot. Jobb akár egy lécdarabra szögelt vastagabb gumi (olyan 15x4x0,4 cm).

Csemperagasztót lehet venni zsákban barkácsüzletben olyat, amit vízzel keversz el (hasonló lesz mint pl. a finom malter).

2010. febr. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%

Végülis ruhát varrni sem olyan nagyon bonyolult, csak éppen érteni kell hozzá!


A burkoló szakemberek évekig tanulják a szakmájuk csínját-bínját, olyan apró trükköket, amivel gyorsan és szép munkát tudnak csinálni, utána évekig gyakorolják mindezt...


Ha te most megveszel egy rakás csempét, csemperagasztót, szerszámokat, és elszúrod a melót, akkor soktízezer Ft-ot dobsz ki az ablakon, összességében többet fogsz majd fizetni, mintha azonnal egy szakemberre bíztad volna a munkát.


Én építkeztem már, több lakás komplett csempéztetése van a "hátam mögött", mindig a burkolók mellett álltam és lestem a titkaikat : nagyon kell érteni hozzá, én nem próbálkoznék vele, pedig szoktam ezermesterkedni!


Nagy tapasztalat és rutin kell hozzá, hogy a felrakott csempe vízszintes legyen, ne álljon ki egyik sarka sem, ne essen le a falról, szépen stimmeljenek a sarkok, élek, illesztések...


Ha ANNYIRA nincs pénzed, és muszáj csempét feltenni valahová, akkor javaslom, vegyél olyan falpanelt, ami a csempézést helyettesíti (szép csempehatású, de vízálló fatáblák), ezeket rögzítsd a falra!

Ez olcsó is, szép is, vízálló is!


Nagy barkácsáruházakban kapni ilyen lapokat!


VAGY : műanyag lambériát is lehet kapni, ez is vízálló és könnyen rögzíthető a falra, abszolút laikusok is fel tudják szerelni.

2010. febr. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
30%
Hát ha van kamionod, akkor könnyedén átviheted a határon!:)
2010. febr. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%

01:01-nek


IDIÓTA!!!

Nem CSEMPÉSZNI akar, hanem CSEMPÉZNI! (Nem tudsz olvasni?!)

2010. febr. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!