Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki indított már Polgári...

F.B. Renáta kérdése:

Valaki indított már Polgári pert? A főbérlőm anyukája lezárta a házat a holmiainkal együtt!

Figyelt kérdés

Valaki indított már Polgári pert?Én kértem segítséget egy ingyenes jogi tanácsadáson.Na ott az ügyvédúr megírja a perhez a levelet de sajna nekem kell kifizessem az illeték béllyeget.Remélem megkapom az illetékmentességet mert nem tudom kifizetni.

A főbérlőm anyukája lezárta a házat mert a tulaj külföldön dolgozik és éves villanyóra leolvasásnál ki jött 180.000.- es számla plusz és nem tudtam befizetni.Nem adja ki a holmijainkat,Gyerekem cuccai is ott vannak sőt terhes vagyok megint és minden babacucc is ott van s minden bútorunk,konyhai cuccosunk,amit 10 év alatt összevásároltam.!!!!Még levelek is és csak fenyeget a nő,hogy kidobja az "ÓCSKA" cuccaimat!!Az ő szájából hallva!Meg aláírást hamisított meg ilyenek és Dr-i címe van!



2012. máj. 12. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Mióta laktatok ott?

Múlt évben egész végig? Tehát a ti túlfogyasztásotok?

Ha igen, akkor miért te vagy felháborodva? Nálad meg a pénze van. Amíg nem fizeted ki, addig egyértelmű, hogy vissza tartja a cuccaitokat. Ha kiadná őket, akkor mi lenne a biztosítéka ,hogy megkapja a 180ezer ft-ját, és nem léptek le, hogy meg sem talál?

2012. máj. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia 2 évet laktunk ott.Addig semmi baj sem volt semmivel!S ki akartam részletre fizetni de úgy nem megy bele az anyuka aki nem a tulaj és nem intézkedhetne semmit mivel meghatalmazást nem kaptam! S nem az összes cuccomat kértem vissza csak a leveleinket konyhai eszközöket meg gyerek játékok,holmikat!3 szintes családi ház tele van bútorral nem mondja senki hogy az csak 180 ezer forint.Mert csak az új hűtőm a mosógépem és a mélyhűtőláda ér annyit!De nem zavarna ha a többit sem adja oda csak akkor ha rendeztük a számlát.Csak tényleg azokat kértem a mi nem bútor hanem a mindennapi használati tárgyak!!Elmentem egy ügyvédhez ingyenes!Na ő az összes papírt megnézte nem voltunk bejelentve sem és elkellett készítsem a listát amik ott maradtak és a mienk!

Azt mondta ehez neki semmi joga nincs.csak azt foglalhatja le amit a bíróság zálogjogként lefoglal de az is csak 180 ezer ig!!Na most ez az ügyvéd elkészíti szerdára a perhez a levelet.Az én valahogy akkor is megpróbállom befizetni hogy elindítsam a pert.Nem kaptam sem 8 napon belüli felszólítást a kiköltözésre sem 8 napon belüli felszólítást a fizetésre,sem írásbeli meghatalmazást hogy ők intézkedhetnek az ügyben a tulajdonos helyett,sem bírósági végzést a zálogjog érvényesítéséről!Ezt az ügyvéd mind szépen elmondta.szóval ők hibáztak rengeteget!!Ja é álandóan fenyeget meg pocsmondiázik ez a nő.Csak tudnám mi jogon?Azért mert ő gazag és 1 millió alattt nem vesz bútort?Azért mert valaki átlagos ember még nem bunkón és nem lekezelően kell beszélni a másikkal!!

2012. máj. 13. 07:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Így már más, hogy szándékodban állt/áll kifizetni részletre, és ebbe nem ment bele, pedig hosszú ideje semmi gond nem volt veletek.
2012. máj. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem zárhatja le a lakást, amiben laktok. Főleg ,hogy gyereked is van. nem tehet ki a lakásból, csak Bírósági végzéssel.

nyugodtan vigyél oda két tanul, és rugd be az ajtót, hiszen te ott élsz, van érvényes szerződésed, a holmajaid is benn vannak.

Igen, kicsit el vannak tájolódva a főbérlők mostanában.

istennek képzekik magukat, hogy nekik mindent szabad, adót persze nem fizetnek a kiadott lakás után, viszont az albérlőkkel minden ki akarnak fizettetni, cserébe meg még a lakásra sem költenek.

Kellene valami éerdekszervezetet alapítani az albérlők védelmében...

2012. júl. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!