Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha fotós akarok lenni akkor...

Ha fotós akarok lenni akkor ahoz miből kell jónak lennem?

Figyelt kérdés

2012. máj. 12. 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Olyan sok plusz képességre nincs szükség. Legyen fantáziád, arányérzéked, meglátásaid, meg ambíciód hogy fejleszd magad.


A többi, a fotós része csak tanulás kérdése, hogy az elméleti dolgokat megértsd (részben fizikai - optika, és matematikai dolog, mert számolgatni kell a beállításokhoz), és hogy mindezt a gyakorlatban használni tudd.


A másik része, hogy legyen sok pénzed rá, mert egy rendszert kialakítani és fejleszteni milliókba kerül. Ha munka is kell, akkor arról általában papírt kérnek, ezért egy megfelelő képesítést is jó ha szerzel (ez lefedi azt, hogy tanulhatsz), de ez megint csak belefektetett pénzt.

2012. máj. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon tág. Én is fotós vagyok, csak már nem dolgozom a szakmában. De én reprodukciós fényképésznek tanultam. Ahhoz nyomdai ismeretek kellenek.

Ha fotóművész szeretnél lenni, akkor humán tárgyakból kell jónak lenned, s kell veled született érzék is. A képi látás, arányérzék stb. tanulható. Művészettörténet, irodalom, zene stb., stb., a világ ismerete úgy általában, s egy kevés lököttség.

Ha standfotós lennél, akkor az előbbieken belül a színház és film világában kell nagyon otthon lenned.

2012. máj. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!