Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudnék megtanulni minél...

Hogy tudnék megtanulni minél választékosabban beszélni?

Figyelt kérdés
Sokat olvassak? Nézzek müsorokat? Milyeneket ajánlotok?
2012. máj. 17. 22:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Olvasni, olvasni, olvasni.

Ez az alapja szerintem a jó helyesírásnak meg a szép beszédnek. 5 évesen tanultam meg olvasni, azóta nem volt olyan nap szinte az életemben, hogy ne olvastam volna valamit. Persze az sem mindegy, mit olvas az ember. Én orosz realistákat szoktam, francia szimbolistákat meg azért szoktam könnyedebb irodalmat is ( Stephen King, Sophia Kinsella, Meg Cabot, Jack London stb.) Magyarok közül meg mindent, ami Csáth Géza.

Biztosra veszem, hogy ez az oka annak, hogy amíg mások odavoltak érettségin amiatt, hogy alig bírnak 3 oldalt írni, én lazán megírtam volna a 8 oldalt.

Úgyhogy ha választékosan akarsz beszélni, akkor olvass minél több igényes könyvet. Egy idő után magától meg fog látszani rajtad.

2012. máj. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyetértek, az olvasás segít jobban fogalmazni, és a szókincsedet is bővíti.
2012. máj. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!