Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak a kislánnyal,...

Mit csináljak a kislánnyal, illetve az anyukájával? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberben nővérem barátnője keresett valakit, aki angolul tanítaná a 12 éves lányát. 500Ft-os órabérért elvállaltam, 2 órát tartottam neki egyszerre, azaz 1000 Ft-ot kaptam egy alkalomért. Én utaztam ezért 45 percet, ezt a békát le is nyeltem, mindegy volt, kellett a pénz, mert elég rosszul álltunk anyagilag. Itthon mindig tisztességesen felkészültem, kiírtam neki színessel a nyelvtant magyar és angol magyarázatokkal tarkítva. Ismételtem vele, és igyekeztem a lehető legtürelmesebb lenni. Sokszor jókat nevettünk az órákon.

A döbbenet most ért (eddig csak szódogákat írattam vele), írattam vele az éves anyagból, amit én adtam le neki egy dolgozatot. (Személyes névmások, melléknév fokozás, egyszerű jelen és múltidő használata). Még a szeptemberben tanított személyes névmásokat sem tudta normálisan... Kapott egy jóindulatú kettest...

Másik fele, hogy fél 6-ig tartottam neki az órákat, de ő már 5:20-kor sajtkukac volt, hogy legyen vége az órának, mert kezdődik a kedvenc sorozata, és nehogy lemaradjon róla...

Azt érzem, egy évi munkám ment a levesbe, nem voltam megbecsülve, mert ilyen nevetséges összegért ma már senki nem tanít (pláne nem nyelvet), én utaztam, én vittem kölcsönbe a könyveimet a lánynak...

Most mondjam meg az anyjának, hogy a lánya egész idáig cseszett tanulni, ő meg dobálta ki a pénzt az ablakon??! (mert én ezerszer kérdeztem, hogy ugye világos, mert ha nem érti, szóljon, elmondom még hatszor is szívesen, ha az az ára annak, hogy megértse- így nem érzem magam hibásnak...)Mit tegyek?


2012. máj. 25. 19:11
 1/3 anonim válasza:
szolj nyugodtan az anyukának,...a lányom + matek tanára már második orán szolt,hogy érdemese járassam vagy nem,hogy oda figyel vagy nem...mert sok geyrek azért jár mert a szülő kötelezi és ez a szülőnek pénzkidobás,szerencsére érdemes:)...megrtelek hogy szükséged volt a pénzre...még a végén te leszel a hibás... ha már nincs olyan nagyon szükséged a pénzre akkor hagyad...esetleg kerül más gyerek
2012. máj. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

2 alkalommal már jeleztem az anyukának, hogy nézzen a lány körmére, mert a szavakat sem hajlandó tanulni...

Szólt neki, akkor 2 alkalommal minden rendben volt, aztán megint kezdte. Tudom, hogy kiskamasz, és van még csomó tárgy a suliban, amire készülnie kell, de semmi délutáni elfoglaltságra nem jár.

Én ennyi idősen színjátszottam és aktívan sportoltam, sőt, énekkaros voltam, és cserkész, minden hétköznapom teli volt. Mégis hoztam a 4,8-as átlagot. Nem a sorozatok határozták meg az életem, amellett, hogy én is néztem tévét időnként...

2012. máj. 25. 19:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Az anyja ne téged hibáztasson hanem köszönje ezt a lánya hozzáállásának.Ha neki fontosabb a sorozata mint a tanulás az az ő baja,ne legyen ezért lelkiismeretfurdallásod
2012. máj. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!