Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akadt egy kis gondom a német...

Akadt egy kis gondom a német nyelvvel! Segítene nekem valaki? [bővebben lent]

Figyelt kérdés

Magát a nyelvet szeretem, és egész lelkesen ülök le tanulni, de nem tudom megjegyezni a névelőket! 6. osztályos vagyok, és az a tervem, hogy előrehozott nyelvvizsgát teszek, de egyszerűen elakadtam.


Már ppróbálkoztam a színezéssel, a "minden szót leírok névelővel 50-szer" technikával is, de minden szó egy csak rövidtávon rögzül. Van valakinek olyan tanulási módszere, amit használhatnék?


Kérlek írjatok! Fontooooos! Előre is köszi.


2012. máj. 28. 20:54
 1/4 anonim válasza:
ha 6. osztályos vagy még ne gondolkozz szerintem az előrehozott nyelvvizsgán..
2012. máj. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenkinek lehet egy hosszútávú álma. :)

A névelőket én is nehezen tanultam meg. Egy idő után már magadtól is rá fogsz érezni. Sajnos viszont ezt szerintem csak úgy lehet megtanulni, hogy leülsz és olvasod. Vannak ugyan ilyen feladatok, hogy mondjuk odahúzod vagy odarakosgatod a megfelelő névelőhöz, de ha ennyire nem rögzül, akkor ezeknek semmi értelme.

Hány éve tanulsz németet?

2012. máj. 31. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most 2. éve, hogy tanulom. Eddig angolt tanultam.
2012. jún. 3. 16:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor már értem, sokaknak akad gondja a némettel ha előtte angolt tanult. Az unokabátyám is pont így járt. Gyakorolj szorgalmasan, rakd őket mondatokba. Az jó gyakorlás. Sok sikert! :)


2. válaszoló

2012. jún. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!