Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg tilos Jehova tanúi...

Tényleg tilos Jehova tanúi számára szexuális életet élni?

Figyelt kérdés
Annyi változatot hallottam már ezzel kapcsolatban,hogy gondoltam megkérdezem. Légyszi csak Jehova tanúi válaszoljanak! Köszi!

2012. máj. 31. 21:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Jó, akkor én nem válaszolok?

A Jehova tanúi is emberek, és élnek nemi életet? Nincs tiltva? Nem fogadják el a terhesség művi megszakítását? Melegeket akkor fogadnak maguk közé, ha felhagy ezzel az életével? Nem barátkoznak, nem ünneplik a keresztény ünnepeket, névnapot, születésnapot? Nem gratulálnak, nem ajándékoznak?

2012. máj. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Vidiripi


Ismerek olyan Jehova tanú házaspárt akinek 4 gyereke van. (mind kiskorú) Szex nélkül nem tudom hogyan lett nekik mert hasonlítanak a szüleikre.


A házasságon kívüli szexuális kapcsolat van tiltva de ez minden keresztényre vonatkozik. Az más kérdés hogy ki tartja be.

2012. jún. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

72%-os tudok pár dolgot a tanúkról.

A Jehova tanúi is emberek, és élnek nemi életet, de csak házasságon belül tehetik meg. Nem fogadják el a terhesség művi megszakítását, mert az gyilkosságnak minősül. Még súlyosan beteg magzatot is világra kell hozniuk. Melegeket akkor fogadnak maguk közé, ha felhagy ezzel az életével, elfojtja magában a hajlamot, és megbánja a hajlam miatti tetteit. Barátkozhatnak világival is, a folyóiratok és könyvek is kimondják, de a háttérben folyamatosan arról írnak, hogy "de a más vallásbélivel, világivel úgysem értenének meg egymást, mert nem serkentene Jehova Isten imádatára, elvadítana, stb". Ugyanúgy a folyóiratokban inkább a gyülekezeten belüli barátkozásra serkent, mint abszolút jóra. Nem ünneplik a keresztény ünnepeket, névnapot, születésnapot, nemzeti ünnepeket. Semmilyen ünnepet nem ünnepelnek, kivéve Jézus haláláról emlékeznek meg. Nem gratulálnak, nem ajándékoznak, illetve megengedhető, de az ajándékozás nem ünnepi alkalomból vagy ünnepnapokon, a gratuláció pedig imádásnak minősül, mint felállni a Himnuszra, stb., szóval hacsak nem azért állnak fel Himnuszra, hogy ne botránkoztassanak meg másokat, ezt kivéve tartják magukat az álláspontjukhoz. Ha valaki elmegy a cégtől, van eset, hogy a búcsúbulin sem vettek részt, mivel az a személy imádatának, előtérbe helyezésének minősül.

2012. jún. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!
2012. jún. 5. 12:56
 5/12 anonim válasza:
76%
Én Jehova Tanúja vagyok. Mi a Biblia nézőpontja szerint élünk ami magába foglalja hogy házasságon belül nem tilos. Az 1Korintusz 7:3 ezt írja: A férj adja meg a feleségének ami megilleti őt de hasonlóképpen a feleség is a férjének. De viszont a biblia elítéli a paráznaságot ami magában foglalja a házasságon kívüli szexet.1Korintusz 6:18
2012. jún. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Igen csak házzaságban. És ott eszmélnek rá a párok h nem is jó a másikkal de már mindegy ez van:D Ja és se szopni, se nyalni se anál se semmi ami az általuk vélt "normálistól" eltér, mindezek paráznaságnak számítanak. Noha az állatok is csinálják akik szintén isten teremtményei elvileg:D A Jehova tanúinak szinte nincs olyan tanítása ami ne vérezne ezer sebből a logikátlansága és ellentmondásossága miatt.
2012. jún. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Kedves hozzá szolo, ugy látom, te semmilyen keresztényi nevelést nem kaptál, hogy ilyen ocsmányul beszélsz irsz.Képzeld el nem jönnek rá semmire, hogy nem jo, mert ilyen nincs. ez a kivülállóktól jövö, hiresztelés csak azért, hogy a pár keresés ugy zajlodjon, hogy probáljunk fel mindenkit mint egy cipőt, s ha nem kell eldobjuk. egyszer majd jo lesz valamelyik, s a fiatalok 25 éves korukban meg már kiégettek lesznek, pedig még akkor vannak az életük egyik legszebb virágzásában.Hova lett a tisztesség, nézzünk körbe a "mindent lehet"tanitásra. nem ismerős azoknak akik ismerik a Bibliát?S most saját nevemben irok és a biblia tanitása nevében:Ha nem értessz egyet a biblia tanitásával, és az Istentöl jövö elvárásokkal, jogod van hozzá, de azok akik a teremtönek megfelelően szeretnének élni, milyen jogon kritizálod. ha mi tiszteletben tartjuk, hogy a te istened azt tanitja hogy élj ahogy tetszik te miért nem tiszteled azokat akik meg isten törvényei szerint akarnak élni?s képzeld igen sokan kötöttek igy házasságot itt, és mai napig is a lehetö legboldogabb házasságban élnek. ha pedig még sem boldogok, akkor nem a teremtö törvényeiben van a hiba, hanem valamit nem tartanak be helyesen a házasfelek és összevesznek.persze nem engem vagy ezeket az embereket kritizálod, és ezért felsem veszzük, hanem aki ezt a törvény létrehozta és kéri a betartását. jogod van nem betartani. számomra az élet többet ér, mint hogy egy nem megengedett dolog miatt feladjam azt.Még a szex ilyen formája amit megengednek sem ér annyit, hogy a halált válasszam. köszönöm.
2012. jún. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
29%

Kedves #7-eske!


Nos! Kaptam keresztényi nevelést sajnos. Úgyhogy tisztában vagyok tanításokkal és a mögöttük meghúzódó érvekkel.


Nem beszéltem ocsmányul. A szopás és a nyalás természetes szavak, még a te bibliádnak sincs problémája vele. Vagy ha igen mutasd meg légyszíves!


"pár keresés ugy zajlodjon, hogy probáljunk fel mindenkit mint egy cipőt, s ha nem kell eldobjuk. egyszer majd jo lesz valamelyik, s a fiatalok 25 éves korukban meg már kiégettek lesznek, pedig még akkor vannak az életük egyik legszebb virágzásában."


Nem történik kiégés, jómagam sok lányt "felpróbáltam" már a te szavaiddal élve, és mindig aktív vagyok, sőt egyre jobban csinálom és egyre élvezetesebb számomra a leány próbálás:) Ezt a kiégés dolgot nyilván valami agymosó forrásból szeded, ami természetesen nem igaz, csak szeretné hogy feleslegesen sanyargasd magad, addig is eltereli a figyelmed más fontosabb dolgokról.


"Ha nem értessz egyet a biblia tanitásával, és az Istentöl jövö elvárásokkal, jogod van hozzá, de azok akik a teremtönek megfelelően szeretnének élni, milyen jogon kritizálod. ha mi tiszteletben tartjuk, hogy a te istened azt tanitja hogy élj ahogy tetszik te miért nem tiszteled azokat akik meg isten törvényei szerint akarnak élni?"


Téves! a Biblia nem Isten szava és nem is szent semmilyen szinte. Erre sok bizonyíték van. A vatikány kreálmánya, hogy manipulálják vele a gyenge tudatú embereket. Egy érdekes könyv valóban, mert a források amikből összeollózták érdekesek és régiek. De tudnod kell hogy kb. a 80%-a megvan nyesve(kicenzúrázva) és néhol át vannak írva benne szavak mondatok. Még a 17. században is történtek benne módosítások és ahogy fordítják le a Nag-Hammádi tekercseket, sorra derülnek ki hazugságok. Sok helyen a valódi Jézus tanításai teljesen ellentétesek azzal mint amiket hiszel. A hosszabb bibliából pl kiderül az is, hogy Judás nem volt áruló, hanem Jézus legjobb tanítványa volt ezért őt bízta meg vele, h adja fel őt, amiért a többi apostol nagyon irigy lett. Pál apostol Jézus helyére akart lépni ezért alapította meg a Vatikán mai ősét.


"képzeld igen sokan kötöttek igy házasságot itt, és mai napig is a lehetö legboldogabb házasságban élnek. ha pedig még sem boldogok, akkor nem a teremtö törvényeiben van a hiba, hanem valamit nem tartanak be helyesen a házasfelek és összevesznek.persze nem engem vagy ezeket az embereket kritizálod, és ezért felsem veszzük, hanem aki ezt a törvény létrehozta és kéri a betartását."


Természetesen nem állítottam h lehetetlen a jó kapcsolat ebből a szituból. Mindenkit el lehet viselni vagy szeretni is lehet ha nagyon magunkra erőltetjük. Nekem semmi közöm hozzá én álltalánosságban mondtam el a véleményem erről. Szerintem ilyen szűk körben és ilyen korlátok mellett nemtud kialakulni IGAZI szenvedélyes szerelem. Ahhoz több embert kell megismerni és nyitottnak kell lenni a világra. Biztos vannak kivételek is, de nem hinném h gyakori, ez szimpla matematika, valószínűség.


Továbbá teljesen alaptalanul hiszed, hogy egy szadista Isten van aki ilyen törvényeket talál ki, meg halállal fenyegetőzik ha nem tartod be. Közbe pedig ellátja a tested és az agyad ilyen vágyakkal. Ha van is olyan értelemben Isten, mint ahogyan te elképzeled, akkor most szánakozva csóválja a fejét fentről és sajnál téged, hogy erre(dogmákra) pazarlod az életed.


Dehát sok sikert az erkölcsös fedetlen (értelmetlen) életethez, én addig élvezem a puncikat, legalább egy vetélytárssal kevesebb, így több punci jut nekem:D

2012. jún. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Szia.


Én is Jehova tanuja vagyok! A biblia a házasságon kívüli szexuális kapcsolatot tiltja.

De házasságon belül ez viszont természetes.

2012. júl. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Kedves 7-es válaszoló. Igaza volt az előtted levőnek mert 25 éves korukra tényleg kiégettek sőt az egyik osztálytársamnak 15 éves korára már volt 3 abortusza (mindig védekezett csak a guminál nagyon csekély esély van a gyerekre és hát akkor gondolhatod mennyin próbálták) és mostanra 19 éves korára a még rá sem néznek. Ja és nem tudom miért van az a rengeteg nemi beteg például az AIDS-es betegek. Többet nem is mondok hogy mitől óv meg a Biblia.
2013. jan. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!