Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért pont a gólya hozza a...

Miért pont a gólya hozza a kisbabát?

Figyelt kérdés

Szerintem ez már több száz évre vissza nyúlik.De miért ezt találták ki és miért ezt használjuk, legalább is magyarok.Persze nem mondhatjuk a gyereknek, hogy b..unk.De valami jobb sztori nincs?

Ti mit gondoltok meg miért ez van a köztudatba, vagy ti mit mondanátok a gyereknek ez helyet?


2009. júl. 3. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert mibalyod a gólyával?
2009. júl. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hogy nézne ki ha az elenfánt hozzná?

vagy a krokodil?

tudod luxus repülőhőz hasonlítható a gólya és biztos ezért.

2009. júl. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az a még mindig élő hit, hogy a gólya hozza a gyereket, valószínűleg abból a régi pogány szokásból ered, hogy gyermektelenség esetén a vízi istenekhez vagy tündérekhez könyörögtek. Mivel a gólya vízimadár és mocsarakban vagy sekély tavakban álldogál, azért talán a keresztény hitre térés során átvette a víz szellemeinek a szerepét. Számos gyermekvers, dalocska tanúskodik arról, hogy milyen mélyen gyökerezett ez a hiedelem, hogy a gólya hozza a gyereket. Ezért az új házasok a nemsokára bekövetkező családi szaporulat jelzésének tekintették, ha a házuk fölött gólyák köröztek, vagy arra még le is ereszkedtek. Ha azonban már voltak gyerekek a házban akkor volt ahol azt kiabálták:

" A mindenségit te hosszúlábú,

ne gyere vissza már megint!"

A gólyát a magyar néphagyományban az Isten madarának tekintették. Úgy vélték a gólyafészek szerencsét hoz a házra, annak lakóira. Álomban a gólya gyermekáldás előjele. A gólyának énekelték az újabb keletű mondókát a gyerekek:

"Gólya, gólya vaslapát

hozzál nekünk kisbabát!"


Netről szedtem.

2009. júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
semmi bajom a gólyával csak kérdeztem, mert érdekel.Ez egy olyan, hogy a németek a káposzta földről hozzák a gyereket.
2009. júl. 3. 12:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Engem anyàm szerint a tallus cigàny hozott,az öcsémet a kéményseprö,a növéremet meg a varju.
2009. júl. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

16:59


és anyádat ki hozta?

2009. júl. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
mert a veréb nem bírná el!
2009. júl. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki hozta,lenne egy két tippem:)
2009. júl. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!