Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történik halálunk után?...

Mi történik halálunk után? Tudom, hogy ezt nem lehet biztosra tudni de ti miben hisztek?

Figyelt kérdés
2009. júl. 6. 00:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem felmegyünk a Mennyországba és addig vagyunk ott míg le nem megy a lelkünk egy újabb testbe.


Én ebben hiszek, de tutira el fognak pontozni, de nembaj :) Megszoktam

2009. júl. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Újjászületésben hiszek, vagy esetleg abban hogy vége mindennek és egyszerűen csak nem létezünk tovább. Mennyország meg pokol, ezek csak kitalációk úgyhogy ezt tartom a legkevésbé valószínűnek.
2009. júl. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem semmi. Sötétség. Nem hiszek semmi lélekvándorlós dologban, meg istenben, csak a tudományban. Pedig könnyebb lenne a halál elfogadása, ha tudnánk, hogy hová kerülünk, vagy az elhunyt szeretteink hol lehetnek. Mikor vígasztalok valakit, akkor csupa szépet mondok neki, hogy néz minket, meg jó helyen van, de én sajnos nem hiszek benne. Talán ha egyszer közel leszek hozzá, akkor másként fogom gondolni, hogy szebb legyen ...
2009. júl. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Ez elég bonyolult kérdés, de elmagyarázom :)


Amikor meghalunk akkor a lelkunk kiszáll a testunkbol, és ezért nem mozog a testunk tovább... Mondjuk egy halott ember is úgy néz ki, mint egy tárgy. A tárgyakban sincs lélek. Viszont a lélek tud élni test nélkul, de a test nem tud élni lélek nélkul.

A lélek azért van tesbe zárva, hogy ne tudjon elkószálni, amit a fizikai test megakadályoz, ezért van az, hogy pl. nem tudsz átnyúlni a falon.

Amikor a lélek kiszáll a tesbol, elkószál. Tobbé nem léteznek neki határok, tér és ido.

Miután meghalunk, a lelkunk még a Foldon marad pár napig (temetésunkig biztos), aztán vagy egy új tesbe koltozik, vagy egy másik síkba megy át, tehát nem a Mennyországba vagy a Pokolba. A másik sík olyan nekik, mint nekunk a Fold. Vannak olyanok, hogy hirtelen meghalnak és észre sem veszik, ezek a Foldon maradnak, és kószálnak. Az ongyilkosok állítólag nem tudnak továbblépni (nemtudom mi az igaz ebbol).

A lélek a halál után vagy ott marad, ahol az ember meghalt, vagy hazamegy, esetleg meglátogatja a rokonokat, stb.

A reinkarnáció addig van folyamatban egy léleknél amíg végre tokéletes életet nem él, ami ugye csak pár ezer, esetleg millió év múlva sikerul. Ilyenkor megsemmisul a lélek, mikor már elvégezte a kuldetését.

2009. júl. 6. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
18%
02:03-as! ezt a történetet honnan szedted???
2009. júl. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is a reinkarnációban hiszek.Annak van logikus magyarázata.
2009. júl. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
18%

Én egy végtelenül racionális és földhözragadt ember vagyok

A testünk elbomlik elrothad ennyi...

nekem a halál csak egy biológiai jelenség semmi több

2009. júl. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
02:03-as vagyok! Magamtól jottem rá... Egész eddigi életemben ezzel foglalkoztam, tehát jópár év után megtaláltam a választ :)
2009. júl. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ájultál már el valaha? Na, szerintem valami olyan érzés lehet, tehát ez a teljes megszűnés, nem hallasz, nem látsz, nem érzel, nincsenek gondolataid, nincsenek érzelmeid, még azt sem tudod, hogy létezel, nincs tudatod.


Én ájultam már el párszor, előtte baromi rossz, de ha már elájultál egyáltalán nem kellemetlen. Semmilyen, semmit nem érzel. Még az idő múlását sem.

2009. júl. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Még soha nem ájultam el...
2009. júl. 12. 15:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!