Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hova költözzek? Debrecen vagy...

Hova költözzek? Debrecen vagy Szeged? Bővebben a leírásban!

Figyelt kérdés

Világéletemben budapesti voltam (19 év)

Most eljött az idő, hogy a gimnázium befejeztével egyetemen folytassam tanulmányaimat.

A pontjaim alapján nem valószínű, hogy a Semmelweis Egyetemre felvesznek, ezért sokkal inkább valószínű, hogy a szegedi, vagy debreceni egyetem általános orvosi karára fogok bejutni.

Szeretném kérni a véleményeteket (elsősorban szegedi, debreceni tagoktól, vagy olyanoktól, akik orvosi egyetemre járnak/jártak).


Nekem itt vannak a pro és kontra érveim:


Debrecen: nagyobb város mint Szeged, szép, tiszta, viszonylag kevés a bűncselekmény, gyógyszeripari központ, sok a fiatal, van repülőtér (és olcsó jegyek onnan WizzAirrel Londonba, ahova 2-3 havonta elmegyek egy hétvégére), protestáns város (ezt a családom előnyként részesíti), viszont: a város nagyon messze van közúton és vasúttal egyaránt, drága a városi tömegközlekedés, nincs folyó, és drágábbak ott az élelmiszerek, magas a munkanélküliség.


Szeged: lényegesen közelebb van Budapesthez, autópályán könnyen megközelíthető, vonattal is gyorsabb. A város a délszláv régió és EU közötti kereskedelem egyik fontos színhelye, olcsóbb ott az élet, a munkanélküliség az országos átlag alatt van, van egy kis donborzat a környéken, meg ott a tisza is, sok sportolási lehetőség van. De a városban a legmagasabb az évi középhőmérséklet, MSZP uralom van ott már 20 éve, emiatt a város eladósodott, aránylag magas a bűnözési ráta, sok a cigány (elnézést a jófejektől), és nagyon katolikus város.


Nem állt szándékomban egyik város lakóit se megsérteni a leírtakkal! Szóval kérlek ne oltogassatok, hanem segítsetek, hogy melyik lenne a megfelelőbb.

Sok független forrásból úgy értesültem, hogy az orvosi egyetem mindkettő helyen azonos színvonalú, de azért ha valakinek van erről több tapasztalata, szívesen várom.



2012. jún. 20. 21:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
jó tudni, hogy sok a cigány, biztos a föld alatt laknak, ezért nem látom őket
2012. jún. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
kedves első. a legutóbbi népszámláláson Debrecenben 0,1% vallotta magát cigánynak, Szegeden ez 0,7% volt (és kb minden 3. 4. vállalja ezt népszámláláskor) valamint szegedi ismerőseim mondták ezt. Nem állt szándékomban megsérteni a városodat, statisztikára alapoztam a fenti felsorolást, és elsősorban az én szempontrendszeremet tükrözi.
2012. jún. 20. 21:39
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Szegeden sok a cigó- inkább Debrecenbe mennék...
2012. jún. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
39%
Én debreceni vagyok, hát elég piszkos egy város, és itt is rengeteg a cigány meg a hajléktalan...főleg a központban díszelegnek egész nap! A város szépei :( Tudnék rosszakat meg jókat is írni erről a városról, de nem akarok, mert tuti hogy ami nekem jó benne az másnak pont rossz, és ez fordítva is! Ha tehetném, nem hogy Debrecent, de ezt az országot is itt hagynám!
2012. jún. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, te zseniális vagy :DD. Kicsit túlliheged, nem gondolod?

Légyszí, ha majd műtesz engem, akkor ne az aggasszon, hogy a pisztolygolyó kivételekor vagy a daganatom eltávolításakor a lábam hány százalékban gombás.. :)) Ugyan így köze sincs annak a statisztikának amit nézegetsz (ráadásul wikipédiáról, zseniális :DD) ahhoz, hogy te azért mész abba a városba, hogy elvégezd az orvosit. A belvárosban fogsz mozogni, nem a gettóban... Nem is értem, hogy 19 évesen, hogy lehet ekkora orbitális baromságokra alapozni. :)) Amúgy sok sikert a karhoz, én szegedet ajánlom.

2012. jún. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
76%
szerintem nem a város a lényeg...az alapján kéne döntened, hogy melyik egyetemet tartod jobbnak
2012. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%

10:44


Addig úgysem fogja jól megismerni a két egyetemet amíg ott nem tartózkodik bizonyos ideig. Max végezhet kutatást az ott tanulók véleményéről, de aki megbukott az azt fogja mondani, hogy rossz, aki jól tanul, meg azt, hogy elmegy vagy jó... én nem adnék a közvélemény szavára :DD.


Amúgy azért írtam Szegedet, mert kissé "energikusabb" város Debrecennél. Ismerek néhány lányt Debrecenből és nem tudnak mit kezdeni a szabadidejükkel, a gép előtt ülnek, pedig gyönyörűek és max egymáshoz járnak át aludni. Szegedről ellenben akit ismertem egyfolytában járt mindenfelé, azt sem tudta hová menjen, annyi lehetősége volt.

Szóval szerintem, ha társasági életet akarsz élni akkor Szeged, ha viszont nyugiban akarsz maradni, akkor Debrecen.

2012. jún. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

utolsó,

hát végülis azért az orvosi egyetem nem annyira a társasági életről szól... szóval lehet hogy inkább a nyugisabb, Debrecen lenne a jobb.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat!

2012. jún. 29. 13:48
 9/17 anonim ***** válasza:
68%
Az egész élet a szexről és a társasági életről szól. Azért vannak orvosok, hogy meggyógyítsák az embereket a legjobb tapasztalatuk szerint (ami sajnos csak a tudományig terjed, az elme áttrő erejéről alig van szó, pedig akkora placebo effektusokat lehetne kiváltani, hogy azt öröm lenne nézni), hogy aztán azok újra mehessenek társasági életet élni (vagy tanulni, hogy ők is orvosok, ügyvédek stb legyenek). Az életedben az összes mérvadó változás egy érzelmi lökettel kezdődik, amit a társasági élet és a szerelem/vonzódás/szex biztosít.
2012. jún. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
20%

"MSZP uralom van ott már 20 éve, emiatt a város eladósodott, aránylag magas a bűnözési ráta, sok a cigány (elnézést a jófejektől), és nagyon katolikus város. "


1.) a két város közül Debrecen van jobban eladósodva és nem Szeged.

Link:

[link]


2.) Csongrád megyében és azon belül Szegeden van Észak-Nyugat Magyarországgal karöltve a legkevesebb roma az egész országban. Ne az önbevallásos kozmetikázott számokat nézd, hanem menj rá a Google-re és írd be Magyarország cigány/roma térképe.


Itt van 2 link:

[link]

[link]


Ha meg amúgy az egyetemek színvonala is érdekel:

Szeged nem csak hogy magasabban rangsorolt, mint Debrecen, De Magyarország legmagasabban rangsorolt egyeteme nemzetközi lista alapján (van ahol az ELTE megelőzi). Nem vicc. Csak erről nem sokat hallhatsz, pláne mostanság. De amúgy sem, mert hogy nézne ki, ha egy 'vidéki' egyetem megverné a nagy budapestit. Elég ciki...


[link]

2013. febr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!