Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a ti istenről alkotott...

Mi a ti istenről alkotott képetek?

Figyelt kérdés
tipikus kérdés vallással kapcsolatban, hogy ki, hogyan képzeli el az istent, mert talán leggyakrabban abba a hibába esnek, hogy a "teremtő" egy személy, vagy más kultúrák, épp más isten hittel rendelkeznek, pl reinkarnáció stb. És mért van az, hogy ha olvasom a bibliát, eszembe jut, hogy ennél jobb, tanulságosabb mesekönyvek is vannak?

2012. jún. 20. 22:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem létezik.
2012. jún. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Minden Isten.

Nem olvasok Bibliát.

Miért nem a vallás kategóriában kérdezted?

2012. jún. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 poet1 ***** válasza:
28%
Aki a mai világban, mikor a szemünk előtt teljesednek be a próféciák,elég könnyelmű kijelenteni, hogy nincs Isten. Isten maga a szeretet,én ezt naponta tapasztalom. Régen sátánista voltam,de ma már a Hit Gyülit látogatom,akik tényleg tudják az igazat. A Biblia nem mese! Egy olyan vallást sem tudsz mondani,ahol az istenség az emberért tenne vagy ellenőrízni,hogy igaz amit hirdetnek a Bibliát kivéve!
2012. jún. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Ő én vagyok és Te és a szomszédnéni meg a kutyája is. De a besütő napfény, az étel az asztalon...a mindenség.

Aki mindig megvéd és ha próbát is állít elénk, keresztülvezet rajta. :)

Röviden ennyi.

23N

2012. jún. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ő Gabe Newell
2012. jún. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Isten az út maga, amin együtt (kellene) haladnunk, az Ő akarata szerint.

Negatív stílusú választ tudok adni, milyen nem Istenről alkotott kép?

- szerintem sokan helyzetből elutasítják, ez egy dolog...

- de akik hisznek, sokan csak bálványimádatként fogják fel, majd' körbenyalogatják az oltárt...

- itt visszautalnék az első mondatomra, Isten az út maga.

2012. jún. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

én istent mint valami mozgató rugó vagy energia tudom elképzelni


és igen a "hívők" nagy része vagy csak önző, álszent, képmutató , vagy simán csak divatból mi atyánkat mormoló tömegember.

én nem utasítom el helyzetből azt a dolgot, hogy isten létezik, csak azt, hogy ahogyan felfogják a létezését, ami inkább arra utal, hogy az ember a gyermeki lelkét akarja a hittel vigasztalni...

2012. jún. 21. 12:41
 8/15 anonim ***** válasza:
Nietzsche már rég megmondta, hogy isten halott, az emberek ölték meg.
2012. jún. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
a teremtö istent nem lehet megölni. itt legfeljeb a fiára utalt , de annak meg vissza adta az életét, mert mindenhez megvan a hatalma.az nem hiba hogy személyként gondolunk rá. a teremtés müven ha elgondolkodunk, micsoda inteligencia tudás áll mögötte. ha nem gondolkodo lény volna akkor mi? sez nem mese. mert hiteles törtenelmi beszámolokat eseményeket tartalmaz amik megtörténtek, évszámokkal, nevekkel, amit a tudosok is bizonyitottak. köszönöm.
2012. jún. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
na akkor a te istened a nap! de annak már van neve NAP! meg minden másnak is az univerzumban! isten az csak a fejedbe létezik mert régen nem lötték agyon azokat akik terjesztették.
2012. jún. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!