Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hallottatok már olyanról,...

Hallottatok már olyanról, hogy valaki megtanult mindkét kezével külön-külön írni? Sok türelemmel és gyakorlással meg lehet tanulni az ügyetlenebb kezünkkel is írni?

Figyelt kérdés
Okozhat-e az ilyesmi valamiféle zavart az agyban?

#két kézzel ír #ügyetlenebb kézzel ír #mindkét kézzel ír
2012. jún. 20. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
papám a bal kezével is mindent mindent ugyanúgy tudott csinálni, mint a jobbal
2012. jún. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Húú, az igen. De akkor ő talán két kezes volt, és nem erőltetve tanult meg mondjuk írni, nem?
2012. jún. 20. 23:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Én eredetileg jobbkezes vagyok, de mikor megismertem a páromat, nagyon tetszett, hogy ő meg balkezes. Így elhatároztam, hogy én is megtanulok bal kézzel is írni. Most már valamennyire megy is, bár szerintem sosem lesz olyan, mint jobb kézzel. De pl. tudok bal kézzel zöldséget hámozni, ollóval vágni stb. Ezt mind sok gyakorlás után sikerült.
2012. jún. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gyakorlás, ennyi. Ha jól megy akár egyszerre a két kézzel is lehet írni. Nem vicc.
2012. jún. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Régebben is volt példa rá, amikor rossz ómennek tartották, ha valaki balkezes, ezért jobb kézre szoktatták. Ez nem okoz agyi zavart. Csak gyakorlás és türelem kérdése.
2012. jún. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is balosnak "indultam", de a mélyentisztelt óvónéninek nem tetszett, hogy bal kézzel nyúlok a színesceruzáért, és folyton a kezemre ütött. Eredmény: rondán írok, de azt jobb kezemmel teszem. Minden másra a bal kezemet használom.
2013. nov. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!