Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire hasonlít a spanyol...

Mennyire hasonlít a spanyol és a portugál nyelv?

Figyelt kérdés
Ha spanyolul beszélek, megértenek Brazíliában?

2012. jún. 21. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Piros kezes válaszom:

Egy bizony Paganel doktor Victor Hugonál beleesett abba a hibába, hogy spanyolul tanult meg portugál könyvből. És persze a spanyol ajkúak egy szót sem értettek belőle.

Másik semmit nem érő dolog, két google fordítás:

Si usted habla español, entiende el Brasil? (spanyol)

Se você fala espanhol, entender o Brasil? (portugál)

2012. jún. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, meggyőző volt számomra, hogy ne kövessek el óriási bakit.
2012. jún. 21. 14:50
 3/5 anonim ***** válasza:

A spanyol és a portugál nyelv nagyon hasonló írásban, kiejtésben már más a helyzet. Az európai portugált nem élrtikma spanyolok, de a brazil portugál szinte teljesen érthető a spanyoloknak. A brazil portugál jobban hasonlít a spnyolra kiejtésileg, de még nyelvtani jellemzőket is átvett: a hangsúlytalan névmások az ige előtt, a tegezés megszűnt helyette magázó névmás+e.sz. 3. személyű igével, ugyanaz a jövő idő és folyamatos igeidő képzés. Ezek a nyelvtani jellemzők az európaim portugálban mások.


Itt egy link, brazil műsorvezető portugálul interjúvolja meg a mexikói thalíát, semmi feliratozás, mert értik egymást.


http://www.youtube.com/watch?v=AZmv6H0hCNw

2012. jún. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ.
2012. jún. 26. 12:09
 5/5 takalamakan válasza:
Sztem elég jól beszélek spanyolul tegnap néztem egy portugál filmet. Egy szó nem hasonlított a spanyolra. Ugyhogy nemb tudom........
2016. jan. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!