Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket érdemesebb tanulnom...

Melyiket érdemesebb tanulnom : spanyol, portugál vagy francia?

Figyelt kérdés
egyátalán melyik a legnehezebb közülük?
2012. ápr. 22. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Franciát tanulj, HA tetszik.

A spanyolt hiába beszélik sokan, aki tud spanyolul az tud angolul, és nem hinném, hogy Spanyolország olyan fejlett lenne hogy érdemes legyen kimenni oda.

2012. ápr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
A franciát érdemes tanulni, a másik 2-t nem. Kb. egyforma nehezek.
2012. ápr. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Egy korábbi kérdésre adtam ezt a választ, szerintem idevág:


"A spanyolt egész Dél-Amerikában beszélt, plusz Ázsiában is értik (Fülöp-szigetek), viszont Európában Spanyolország nem nagyhatalom (főleg nem amilyen válságban most vannak), spanyol cégek sem nagyon vannak itt. A franciával én nagyon jól jártam, hogy tanultam középiskolában, mert így egy francia-magyar vegyesvállalatnál megcsíphettem egy mérnöki állást (igaz kevésre emlékeztem már addigra a középiskolai anyagból, meg hogy őszinte legyek nem is vettem túl komolyan), de hamar belerázódtam. A franciát beszélik Kanadában is, ami nagyhatalom, plusz majdnem egész Afrikában és Délkelet-Ázsiában is megértenek vele.

Igazából nem tudom, mennyire orientálódsz világszinten távolabbi tájak, cégek felé (Dél-Amerika, Ázsia, Afrika). Mert Dél-Amerika jelentőssége egyre nagyobb lesz.

Ha viszont Európán belül akarsz érvényesülni Franciaország nagyhatalom (Nagy-Britannia és Németország mellett ők Európa harmadik nagyhatalma), plusz beszél

A spanyolt egész Dél-Amerikában beszélt, plusz Ázsiában is értik (Fülöp-szigetek), viszont Európában Spanyolország nem nagyhatalom (főleg nem amilyen válságban most vannak), spanyol cégek sem nagyon vannak itt. A franciával én nagyon jól jártam, hogy tanultam középiskolában, mert így egy francia-magyar vegyesvállalatnál megcsíphettem egy mérnöki állást (igaz kevésre emlékeztem már addigra a középiskolai anyagból, meg hogy őszinte legyek nem is vettem túl komolyan), de hamar belerázódtam. A franciát beszélik Kanadában is, ami nagyhatalom, plusz majdnem egész Afrikában és Délkelet-Ázsiában is megértenek vele.

Igazából nem tudom, mennyire orientálódsz világszinten távolabbi tájak, cégek felé (Dél-Amerika, Ázsia, Afrika). Mert Dél-Amerika jelentőssége egyre nagyobb lesz.

Ha viszont Európán belül akarsz érvényesülni Franciaország nagyhatalom (Nagy-Britannia és Németország mellett ők Európa harmadik nagyhatalma), plusz beszélik fél Belgiumban is. Rengeteg francia cég van Európán belül, érdemes vele foglalkozni. Hozzájuk képest Spanyolország Európában erőtlen.


Szubjektív dolog, de én nagyon szeretem a francia nyelvet is, szerintem nagyon szép.ik fél Belgiumban is. Rengeteg francia cég van Európán belül, érdemes vele foglalkozni. Hozzájuk képest Spanyolország Európában erőtlen.


Szubjektív dolog, de én nagyon szeretem a francia nyelvet is, szerintem nagyon szép."


Annyi kiegészítést még mondanék, hogy Portugália még Spanyolországnál is erőtlenebb, Brazília viszont világhatalmi státuszra tör (és Angola is egyre erősebb).

2012. ápr. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Holland-
2017. márc. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!