Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak szerintem hülyeség az a...

Csak szerintem hülyeség az a mondás, hogy "a kivétel erősíti a szabályt"?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan használják, de szerintem nem gondolkodnak el rajta rendesen. Szóval nyílván vannak kivételek, de az miért erősíti a szabályt? Lehet, hogy jól hangzik, de szerintem hülyeség, szerintetek?
2009. júl. 6. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
szerintem is hülyeség, hiszen abszolút logikátlan. egyszer mondták is a tv-ben egy műsorban, hogy téves fordításból ered. az eredeti (azt hiszem latin) mondat pont az volt, hogy a kivétel gyengíti a szabályt.
2009. júl. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy barátom azt mondta, hogy minden szabálynál van kivétel, tehát amiben nincs kivétel, az nem szabály, ezért erősíti.


Akkor ezt hosszasan kifejtette és engem nagyon meggyőzött, most így visszagondolva ezt a magyarázatot is egy kicsit faramucinak találom.


De hogy még jobban válaszoljak a kérdésre, azért adta akkor elő azt a rögtönzött hosszadalmas érvelést, mert nem értettem mi értelme enne a mondásnak, és tök hülyeségnek találtam, és idegesített, hogy mi értelme.

2009. júl. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ne tudd meg hányszor kérdeztem én már ezt mindenkitől:D szerintem is nagyon logikátlan,épp ezaz,hogy gyengíti a szabályt... na mindegy lehet hogy csak mi vagyunk ilyen fura felfogásúak,bár kétlem:D
2009. júl. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem csak ti, szerintem is értelmetlen, mégha használom is. :D
2009. júl. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek, szerintem is értelmetlen.

Már sokszor gondolkozhat rajta, de mindig ugyanarra jutok. Annak pedig nincs értelme, ahogy te is írtad.

A kivétel szerintem nem erősíti a szabályt, ez hülyeség.

Én még életemben nem használtam ezt a mondást, nem tudok elképzelni olyan helyzetet, amikor megfelelő lenne.

2009. júl. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!