Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem bír a mai generáció...

Miért nem bír a mai generáció túlnyomó része rendesen írni?

Figyelt kérdés

gondolok a helyhatározók végéről lehagyott n betűkre is (pl: "itt ülök a kocsimba")

a másik meg hogy néha ott választják el a szavakat ahol nem kéne. (pl: ide hoznád?; el rontották; bele gondol; sorolhatnám..)

és mindez kb 2 éve van divatban.. dafuq?



2012. júl. 2. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Tördelőszerkesztő vagyok. Ezt kb. tíz éve űzöm. A dolgozatok többsége, amelyekkel találkoztam felsőfokú végzettségű szakírók munkája. Azt nem tudom, ki gépelte be az írásokat, de korrigálás után olyan piros volt mind, hogy a vörös zászló sápatagnak tűnik fel mellette.

Az online kommunikációban nem szeretem, de elfogadom, hogy vannak közkeletű és közkedvelt rövidítések. Pl. vok, lol, thx, 1x és így tovább. Csetelés közben a gyorsaság fontos. Elgépeléssel nem foglalkozunk. Rendben. De hogy normál sebességen sem tudnak emberek egyszerű dolgokat, magam sem értem. Az általad írott ragozási, szóelválasztási hibák nem magyarázhatóak az új technika sajátosságaival. És tényleg nem olyan finomságokról van szó, mint mondjuk a 8-10 és 8–10 közötti jelentésbeli különbség, a mozgószabály helyes alkalmazása (pl. nyitva tartás és nyitvatartási idő), az összetett szavak tagolása, más egyebek.

Mi lyen? IQ-va lehhet igy ki irní egy újj kérdés t?


Megjegyzem, te is sok hibát vétettél a kérdésedben.

2012. júl. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ bár az én hibám csak annyi volt hogy nem rakok a "hogy" szó mögé vesszőt
2012. júl. 2. 20:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem lusták odafigyelni, meg "menő" például, meg laza a "vagyok" szót W-vel írni... Én nem szeretem ezeket, meg pux meg ilyenektől kész vagyok -.-" Hihetetlen. :S
2012. júl. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
jaja.. osztálytársamék is úgy írják ki fb-ra a "volt"-ot hogy wlt... b@zd :D
2012. júl. 4. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!