Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi van a halál után? Mi...

Mi van a halál után? Mi történik velünk? Hová kerülünk?

Figyelt kérdés
2012. júl. 3. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:

ezeket a kérdéseket én is feltettem egyszer az apámnak, aki így válaszolt: ezt senki sem tudja, mert onnan még nem tért vissza senki.

egyébként minden vallás szerint más van a halál után. egyesek a reinkarnációban, mások a mennyben, pokolban hisznek. senki sem tudja igazán :/

2012. júl. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%

szerintem? semmi. por vagyunk. anyag. aztán szétbomlunk, és az anyagunk máshová vándorol. hogy ez megfogalmazódott benned, csak az agyad anyagának köszönhető. az abban lejátszódó folyamatoknak. azért találunk ki történeteket, vallásokat, mert nem bírjuk elfogadni, hogy tényleg nem vagyunk több, csak vagyunk, és elmúlunk. nem leszünk többé soha. nem jutunk a felhők közé. szép lenne ebben hinni, de nem tudok.


le lehet pontozni, de csak a saját nézetemet mondtam el, és nem is zárom ki, hogy másképp van, mert tulajdonképp nem zárhatunk ki semmit. és azthiszem a saját nézetem sem fogadhatom el teljesen, mert ha elfogadnám, azzal minden mást kizárnék.

aj. látod? éjjel van, és én itt ülök és a halál utáni életről találgatok. találgatok, mint mindenki más.

2012. júl. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Abból indulj ki, hogy minden lehetséges, de semmi sem biztos. Vizsgáld meg az eddigi elképzeléseket, bizonyítékokat,és dönts.

Szerintem az újraszületés a legvalószínűbb, azaz a legjobban magyarázza, miért vagyunk ennyire sokfélék, honnan jöttünk és hová megyünk.

Egyébként sok vallásban voltak olyan utazók, akik valamilyen eljárástól tetszhalottak lettek, és utaztak a másvilágon, majd amikor felkeltették őket, beszámoltak róla. Az 1930-as években történt meg ez utoljára a tudomásom szerint.

2012. júl. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!