Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti nem úgy látjátok, hogy...

Ti nem úgy látjátok, hogy moderálás helyett cenzúra működik ezen az oldalon?

Figyelt kérdés

2012. júl. 27. 01:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a szabadkőművesek és az annunakik is befolyással vannak az oldal működésére, ezért érzed így :x
2012. júl. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Látod erre nem is gondoltam. Még jó hogy mondod. :)
2012. júl. 27. 01:37
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Ezt én is így látom,eléggé erős cenzúra folyik itt ezen az oldalon,mintha nem akarnák hogy az emberek olvassák az igazságot


Meg azt is szeretem amikor a sértődős kis anyukák szólnak a moderátoroknak ha valamelyik kommentem nem tetszik nekik és azok törlik is pedig semmilyen szabályt nem szegtem meg azokban

2012. júl. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A sértődős anyukák nekem is töröltették egy kommentem. Pedig csak poénnak szántam a választ. Már a viccel is vigyázni kell. Sokszor olyan kérdések vanak, hogy automatikusan valami marhaság ugrik be válasznak.
2012. júl. 27. 02:35
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Van egy kis 78%-os hülye csitri a Családi kapcsolatok kategóriában,na azzal akárhányszor összetűzésbe keveredek az állandóan sír az egyik moderátor haverjának és törli a kommentem,de legalább jól felhúzom :D


Annyira hülye felfogása van az életről meg álszent,ki nem állhatom az ilyen nőket ezért muszáj beírnom olyat neki amitől felmegy a pumpája :D


Amúgy röhej hogy marhaságokért törlik a kommenteket amikor tele van a gyakori ilyenekkel vagy sokkal durvábakkal,akkor már nem mindegy ha azok is ott vannak?

2012. júl. 27. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 2xSü ***** válasza:
60%

Ha az általános etikettet és a szabályokat betartva válaszolsz, akkor általában nincs semmiféle gond. (Lásd a válasz alatti szempontokat.) Én legalábbis kerültem már vitába, beszéltem már kényesebb kérdések alatt, de ilyen okból nem törölték egyetlen válaszomat sem. Olyan volt, hogy eltértem a témától, tulajdonképpen nem járult hozzá a válaszom a kérdés megválaszolásához, így törölték a válaszomat. Persze teljesen jogosan.


Nem mondom azt, hogy kizártnak tartom a visszaélést a moderátori jogosultsággal, de ilyenkor sem tehetsz különösképpen semmit. Az oldal üzemeltetői határozzák meg, hogy mi történjen a szerverük adatbázisával. Itt lenni, válaszolni nem alanyi jog. Ha a moderátor úgy dönt, hogy hoz egy olyan szabályt, hogy ha egy mondatban háromnál többször szerepel a „hogy” szó, akkor azt törli, akkor ehhez joga van. Ha úgy dönt, hogy ezentúl csak eszperente „nyelven” lehet válaszolni, szonett formában, akkor ehhez is joga van. Nekem meg jogom van más oldalt keresni, sajátot indítani.

2012. júl. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Önkényes szabályokat felállítva azért nem kéne moderálnia senkinek. Volt egy kérdés, ami arról szólt, hogy valaki szokott-e szájrapuszit adni a gyerekének. Én azt írtam, nyelvest szoktam adni neki. Erre kitörölték. Más oldalakon viszont tényleg indokolt lenne ilyen szigor, mert van olyan is, ahol sosincs moderátor, pedig az egy külpolitikai oldal. Ott akár le is vén szarosozhatnak egy öregembert.
2012. júl. 27. 09:32
 8/14 2xSü ***** válasza:
32%

Gondolj kicsit bele. Szervezel egy házibulit. Erre jönnek az utcáról emberek, hogy milyen önkényes szabály már az, hogy csak az ismerőseid, a meghívottak mehetnek be. Bizonyára te is néznél egy ilyen kijelentés hallatán. Pedig itt a helyzet ugyanaz. Adott egy honlapkészítő, megcsinálja a gyakorikerdesek.hu oldalt, megmondja, hogy mik a szabályok, de fenntartja a jogot arra, hogy bármilyen saját elbírálás alapján ítéljen. Ez nem közterület, nem az otthonod, nem állami intézmény. Joga van bármilyen szabályt hozni. Neked két lehetőséged van:

- Vagy elfogadod a szabályokat és köszönöd szépen, hogy használhatod a szolgáltatást.

- Vagy támogatod a konkurenciát, esetleg magad válasz azzá.


Azt is látni kell, hogy a GYK célja, hogy itt az emberek értelmes kérdéseket tegyenek fel, abban a reményben, hogy a közösség ezekre tud releváns, hasznos válaszokat adni. Minden, ami nem ebbe a témakörbe tartozik, az nyugodtan törölhető, hiszen nem azzal a céllal íródott, amiért az oldal létrejött. A sok idióta kérdés után persze a nyomás hatására bizonyos dolgokat eltűrnek a készítők. Pl. lehet teljesen értelmetlen kérdéseket és válaszokat feltenni a Humor kategóriában. Ott elnézik, de leginkább csak ott, és ott is be kell tartani néhány szabályt.


Most lehet ezzel vitatkozni, hogy jó-e, rossz-e, de teljesen felesleges. Az oldal használatára kaptál jogot és nem arra, hogy a szabályokba beleszólj. Ha pl. egy moderátor, vagy az oldal tulajdonosai elolvassák valamilyen okból a felvetésedet, akkor biztos, hogy mérlegelni fogják, hiszen azért az ő céljuk az, hogy minél többen látogassák az oldalt. De dönteni ők fognak, nem te. Lehet, hogy globálisabban, objektívebben nézve más lesz erről a kérdésről a véleményük.


Nézzük a konkrét esetedet. Ha a válaszod nem igaz, akkor nem a kérdésre válaszoltál (tényszerűen), hanem poénkodtál, így jogosan törölhető a válaszod, hiszen a célod nem a kérdező segítése volt. Ha a válaszod igaz, akkor az meg törvényt sért, tehát ezért törölhető. De mindkét esetben belefér abba a leírt! – tehát előre tudott – szabályba, hogy a hozzászólás törölhető, ha az sérti a közízlést. Persze ez kicsit gumifogalom, de objektíven nézve én is, a moderátorok is közízlést sértőnek találhatják a dolgot.


El kell döntened, hogy mit szeretnél itt csinálni. Segíteni az embereknek, hogy a kérdésükre valós választ kapjanak? Vagy poénkodni, konfrontálódni, szórakozni akarsz? Mert ez utóbbi esetben el kell fogadnod, hogy akkor ezek alapján fogják megítélni a válaszaidat.


A fő kérdésre válaszolva: Igen, ezen az oldalon cenzúra van. A cenzúra nem automatikus, akkor vizsgál egy moderátor egy kérdést, ha azt valaki jelenti. A cenzúra célja a békés együttélés betartása. Akár tetszik ez, akár nem, akár belátod, akár nem.

2012. júl. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja, ha ezen az oldalon tilos poénkodni, mert jön a cenzor, akkor tényleg nem itt a helyem. De sokan már csak röhögni járnak erre az oldalra, a kérdések színvonala miatt. Szerinted szép vagyok? Elég nagy a farkam? Ilyen kérdések vannak. És legyek komoly. Azért azt figyelni fogom, hogy a rasszista kommenteket is ilyen hévvel törlik-e. Mert például zsidózni szabad sokszor. Az nem sérti a közizlést. Biztos sokaknak tetszik.
2012. júl. 27. 11:54
 10/14 2xSü ***** válasza:
32%

Összekevered a poénkodást az ízléstelenséggel.


A moderálás tényleg úgy működik, hogy a moderátor azt a kérdést nézi meg, amit valaki jelentett. Lehet akár poénkodni is, de ha tényleg humorosnak tartanák a többiek is, akkor soha nem kerülne a moderátor elé. Valaki tényleg nem tartotta humorosnak azt, amit te igen. Ennyi.


Lehet poénkodni, ha azt a többiek is elfogadják. Van olyan kérdés, aminél célszerű is.


> Szerinted szép vagyok? Elég nagy a farkam?


Nos, ha nem akarsz ezekre a kérdésekre válaszolni, akkor ne válaszolj. Én is így járok el. Másrészt némi empátia is kell a dologhoz. Aki kérdez, annak más az életkora, más az intelligenciája, más az értékrendje. Lehet, hogy neki fontos az a kérdés. Persze lehet egy gyerekre azt mondani, hogy gyerekes, de mindenesetre számomra furán veszi ki magát. Igen, én gyerekesnek tartom, ha valaki azért sír, mert nem kapott nyalókát. De egy gyerektől ez meg természetes.


> És legyek komoly.


Nem kell. Akár le is teremtheted a kérdezőt. Ha ezt egy releváns válaszban teszed, úgy hogy megtartod a etikett szabályait – nem sértegetsz közvetlenül, nem káromkodsz, nem írsz ízléstelen dolgokat –, akkor nem fogják törölni a válaszodat.


> Azért azt figyelni fogom, hogy a rasszista kommenteket is ilyen hévvel törlik-e.


Törlik. Ha valóban rasszista, gyűlöletkeltő, akkor igen. Én válaszoltam ilyen kérdésekre is, és sokszor veszem észre, hogy törlik. Persze lehet értelmesen, a közízlést nem sértve is beszélgetni például arról, hogy miért utálják annyian a zsidókat. Ha nem hangzik el rasszista kijelentés, nem provokatív a válasz, akkor nincs ezzel semmi gond.


De mint mondtam, azt moderálják, amit moderálásra küld valaki. Ha senki nem akad fenn egy válaszon, akkor nem fog a moderátor elé kerülni, így nem fogja senki moderálni.


> Azért azt figyelni fogom, hogy


És ha nem úgy történik valami, ahogy te elképzeled, akkor mit csinálsz? Maximum arra lenne lehetőséged, hogy törvénysértés esetén feljelentést tegyél. Na pont ezért vannak pl. a szabályok, a moderálás, hogy még véletlenül se kerüljön ilyen helyzetbe az oldal. Pl. ha a te kijelentésedet ott hagyták volna, akkor egy hozzád hasonlóan vérmes és szubjektív, sőt kimondottan rossz szándékú, bosszúálló ember simán feljelenthetné a GYK-t, hogy pedofil tartalmat oszt meg. Valószínű elveszítené a pert, de pusztán a pereskedés is épp elég kellemetlenséget okoz.

2012. júl. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!