Vélemények?

Figyelt kérdés

160cm magas és kb 40-45kg vagyok.

Normális ez? 14/L



2012. júl. 27. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Az attól is függ, hány éves vagy, sportolsz -e, genetika. De szerintem 48-50 kg az az optimális a 160 cm-hez.
2012. júl. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:/
2012. júl. 27. 13:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Jajj ezek a kérdések. Minden emberen máshogy oszlanak el a kilók. Ezt így nem lehet megmondani,ha jól érzed magad a bőrődben ,akkor mi a gond? Én 16L vagyok 170 cm , 51kg ,mondani szokták ,h milyen vékony vagyok,de én jól érzem magam így .Kit érdekel ,h ki mit mond ,ha valakin van egy kicsit több,vagy éppen nincs az a Saját dolga.
2012. júl. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 2xSü ***** válasza:

Hát jól körbelőtted a súlyoddal a skálát.


40 kg:

Az ugyanolyan korú lányok 97%-a súlyosabb nálad. Ez a kórosan sovány kategória. Egészségügyi kockázatai lehetnek, ha tartósan így marad. (Lehet nem holnap, nem is két év múlva, hanem úgy általában hosszútávon.)


41-43 kg:

Sovány. Az ugyanolyan korú lányok 90-97%-a súlyosabb nálad. Nincs ezzel különösebb gond, de nem ártana legalább normál súlyra hoznod magad.


44 kg felett:

Normál súly alsó kategória. Az ugyanolyan korú lányok 75-90%-a súlyosabb nálad. Ez esetben tényleg nincs semmi gond.


#3: Az egy dolog, hogy ki hogy néz ki a többiek szemében. Az is egy dolog, hogy ki hogy érzi magát jól a bőrében. Pl. aki dohányzik, az lehet, hogy jól érzi magát, mégis objektív véleménnyel élve nem lehet azt mondani, hogy ez rendben is van. Ilyen esetben a hasonló kérdésre az a helyes, korrekt válasz, hogy bizony le kellene szoknia a cigiről, ha egészségesen akar élni.


Megvannak erre a megfelelő számítások, amelyek nem légből kapottak. Azon alapulnak, hogy az adott testtömegindexű lányok közül nagy arányban előfordulnak-e betegségek, stb… Lehet, hogy valaki 30 kg-osan érzi magát remekül és 31 kg-osan már túl kövérnek tartja magát, de az általában kevesebb ideig is él, jóval nagyobb az esélye betegségek előfordulásának.


De annyiban igazad van, hogy ha te tudod ezt és vállalod, akkor az tényleg a te dolgod. Én legalábbis nem szólok bele.


Amúgy a te testsúlyod a szimplán sovány kategóriába esik, tehát alacsony a rizikófaktor, de nyugodtan felszedhetsz pár kilót. Az ugyanolyan korú lányok 90-97%-a súlyosabb nálad.

2012. júl. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!