Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a teendő név változtatás...

Mi a teendő név változtatás esetén?

Figyelt kérdés
Én most a nevelő apukám nevén vagyok ami számomra semmit se jelent és szeretném anyukám nevét viselni.. mi ilyenkor a teendő? mennyire költséges ez és hol álljak neki ennek? a válasz nagyon fontos hülyeségeket hanyagoljátok köszi

2012. aug. 4. 16:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Menj el a lakóhelyed szerinti önkormányzat anyakönyvi hivatalába egy születési anyakönyvi kivonattal, amit a születési helyed szerinti önkormányzattól kell kikérni. Személyin lakcímkártyán és ezen az anyakönyvi kivonaton kívül nem kell más irat, ha nincsenek gyermekeid. Ha vannak, akkor az Ő születési anyakönyvi kivonatukat is vinned kell, s ha házas vagy, akkor a házassági anyakönyvit is. Kapsz egy nyomtatványt, amit ki kell töltened, ez egy névváltoztatási kérelem, amit a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumba fognak elküldeni elbírálásra. Az ügyintézés átfutási ideje 60 nap, kb. ennyi idő után számíthatsz arra, hogy kiküldik a részedre a névváltozásról szóló határozatot, ennek kézhezvétele után mehetsz kicserélni az okmányaidat.A kérelem beadásakor 10000 forintot kell leszurkolni, az okmányok cseréje úgy 3500 forintra rúg, a Tb- és az adókártyád ingyen kicserélik. Remélem, tudtam segíteni!
2012. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!