Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nagyon szerencs...

Mit tegyek, ha nagyon szerencsétlen és gátlásos vagyok?

Figyelt kérdés
Egy rakás szerencsétlenségnek érzem magam, aki semmit nem tud elintézni, vagy ha tud is, akkor is csak nehezen és bénán. Mivel eddig nem jártam hivatalos helyekre, ezért ez új dolognak számít nekem és sokszor eléggé beégek. Most utoljára(pár nappal ezelőtt)voltam bent az okmányirodában személyi igazolvány igénylésével kapcsolatban és egy csomót hibáztam:( Mert annyira zavarban voltam, remegett a kezem, alig tudtam megszólalni ráadásul rossz helyen írtam alá(ügyintéző aláírásának helyére-pedig ott volt,hogy ügyintéző aláírása) Áhh elegem van, hogy fogok így ügyeket intézni? Mindig bénázni fogok? Mit tegyek, hogy ne izguljak ennyire, ha hivatalos helyen kell megjelennem? :(
2012. aug. 6. 11:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy 21/L
2012. aug. 6. 11:59
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy olyan dolog, amibe bele kell jönnöd. Kezdetben jó lesz, ha tervet készítesz, magadban elismételgeted azt, hogy miért jöttél, mit kell mondani, egyszer-kétszer elmondod magadban és amikor ott vagy már a begyakorolt szöveget mondod, azt meg ha kérdeznek valamit akkor válaszolni csak tudsz. Szerintem egy-két alkalom és menni fog minden. A hivatalos helyeknek ez az átka, hogy az emberbe bele van táplálva, hogy ha ilyen helyre megy akkor rettegni kell, mert ha nem úgy mond valamit, hogy azt jegyzőkönyvezni lehet, akkor bukott ügy az egész, de nem így van, ott is vannak jó fej emberek, nem kell parázni az a lényeg :).
2012. aug. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az okmányirodában az ügyintéző rendes volt, csak kicsit szégyenlem magam így utólag, biztos azt gondolja,hogy szerencsétlen vagyok:(
2012. aug. 6. 12:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem te vagy, voltál, leszel az egyetlen, aki eltévesztett valamit, az okmányirodában, jó eséllyel már nem is emlékszik rád, minden nap annyi embert, annyi "szerencsétlenkedést" nem lehet, meg szerintem nem is akarnak megjegyezni.
2012. aug. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Figyelj meg és utánozz másokat! Az ad egy biztonságérzetet, mert hiszen "a többiek", "az átlagemberek" is így csinálják, akkor biztos nem tévedsz nagyot. A példának hozott helyzetben erre jó lehetőséged is van, merthogy úgyis várakozni kell...
2012. aug. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ne butáskodj! Ez bárkivel előfordul! Tervezd meg útközben, hogy mit mondasz, légy magabiztos határozott! Ha esetleg valami nem jut eszedbe kérj elnézést és fojtasd onnan ahonnan tudod. Légy figyelmes és összpontosíts arra a dologra amit éppen csinálsz. Ha miközben aláírsz és arra gondolsz, hogy nehogy elrontsam biztos, hogy elrontod ugyanis az agy nem tud egyszerre gondolkodni és még arra vezérelni, hogy írd le a neved! :)
2012. aug. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, mint te, és szerintem a legjobb megoldás, ha fejben előre felkészülsz, mikor mit mondasz.


Ügyfélként először jársz ott, az ott dolgozók általában udvariasak és segítenek. Akármilyen béna vagy, ha kimész, 5 perc múlva már nem fognak rád emlékezni, nekik az egy munkahely.


Gyakorold azt is fejben, hogy ha idegen helyre lépsz be, legyél kimért, határozott mozgású. Megállsz az előtérben, körbenézel, információt gyűjtesz a szemeiddel. Tudni fogod, hova menj, hol húzz sorszámot.


Legyél udvarias, kimért, beszélj megfelelően hangosan, érthetően, tömören.

2012. aug. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Aranyosak vagytok!! Remélem előbb-utóbb kinövöm, és magabiztosabb leszek:)
2012. aug. 8. 14:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem fogod kinőni! Neked kell tenned a változásért! Ezért koptatttuk a szánkat? :)
2012. aug. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!