Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen iskolákat kell elvégezn...

Milyen iskolákat kell elvégezni hogy orvos lehessen belőlünk?

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 01:20
 1/2 anonim ***** válasza:
73%
... általánost mindenképp.
2012. aug. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Általános, aztán elég egy sima gimnázium, vagy szakközép, mind a két helyen tudsz érettségizni, kell egy nyelvvizsga, egy sikeres érettségi( tanácsod akkor orvosnak menni, ha minden tantárgyad 90% körül van, de legalább 85% fölött legyen), egy emelt érettségi bioszból vagy kémiából, bár úgy hallottam, hogy jövőre már két emelt kell vagy valami ilyesmi. Aztán ha elég pontod van, akkor mehetsz egyetemre. (Ilyen egyetem pl: DE, ELTE, SE vagy PTE, ennek felvi.hu-n utána tudsz nézni) De én az orvosit csak akkor tanácsolom, ha elég pontod van az államilag támogatottra, mert szerintem neked sincs félévenként 1 milliód, hogy azt 12 évig fizesd.

Na szóval, általános orvosi után szakosodhatsz, plusz még közben gyakorlati éveid is "le kell tölteni". Egy olyan 10 évet vesz ez igénybe.

2012. aug. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!