Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ortopédiai mutétre van szukség...

Ortopédiai mutétre van szukségem amit szeptemberben tudnak elvégezni. Ha terhes lennék az ortopéd akkor is megcsinálná de szerintetek a noi orvos is beleegyezne a mutétbe vagy addig inkább védekezzunk?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 12:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Attól függ, hogy milyen típusú a műtét. Én a helyedben nem is az ortopédus vagy a nőgyógyász "áldása" miatt aggódnék, hanem inkább az aneszteziológusétól (altatóorvos). Ugyanis ha a műtéthez nem elég a helyi érzéstelenítés (gerincközeli-spinál anesztezia, vagy altatás kell), akkor az altatóorvos dönti el, hogy elvállalja-e az érzéstelenítést. Sokan elfelejtkeznek Róluk, pedig nélkülük elég fájdalmas lenne...Az altatószerek átjutnak a babába (én 10 hetes babás vagyok, és aneszteziológus, a gázok miatt már nem dolgozhatok a műtőbe, pedig én nem kapnám olyan töményen mint a beteg...). Terhesen csak az életmentő műtétet vállaljuk el. Szóval én a védekezést ajánlanám, a műtétig. Vagy beszélj az altatóorvosoddal, ő mit mond. Arról nem is beszélve, hogy minden műtét megterhelő a szervezetnek pszichésen és fizikálisan is. Nem hiszem, hogy a legmegfelelőbb körülmény lenne ez a babavárásra. Tisztázzátok le előre, nehogy akkor érjen a meglepetés, hogy el kell halasztani még egy évre, vagy ami még rosszabb végig izguld a terhességed, hogy nem -e lesz valami baja a picurnak. Szerintem gondold át!
2010. júl. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
koszonom szépen a válaszod átgondoltam és uggy dontottem hogy elobb a mutét ami fontosabb hogy aztán boldogan és egészségesen várhassuk a babánk.mégegyszer koszonom.
2010. júl. 27. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!