Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nincs pénzem elvégezni az...

Nincs pénzem elvégezni az orvosi egyetemet, de ha minden olyan könyvet elolvasok amiből ott tanulnak, lehetek olyan okos mint egy orvos?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 01:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

persze rajtad mulik de viszont a gyakorlatban nem!

én is ovos szeretnék lenni, miböl kell érettségiznem hogy felvegyenek?

2010. júl. 7. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szubjektív, de nem véletlen, hogy bizonyos szakok óralátogatottsághoz is kötöttek......, autodidakta módon nem kehet tanulni.
2010. júl. 7. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
És ez mire lenne jó? Elolvasod, és azt hiszed mindent tudsz, amit egy orvos.Hát persze, elméletben lehet. De beteggel valóságban nem találkoztál. Mit gondolsz, miért tart olyan sokáig, míg valóban orvos lehet valaki? Ez nem olyan munka, hogyha elrontom, legfeljebb megy a selejtbe.
2010. júl. 7. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben teremészetesen lehetsz. Sőt, ha elég nagy az önszorgalmad, még az sem kizárt, hogy többet tudj, mint egy frissen végzett orvos.

Csak attól mondjuk még egy beteget nem fogsz tudni megműteni, meg nem biztos, hogy egy összetettebb tünettel rendelkező betegséget felismersz, mert ezekhez gyakorlat kell. Nagyon sok gyakorlat. Mert ugye az orvosi szakmában nem csak az a fontos, hogy tudd, mi mit okoz és hogyan kezelhető, hanem az is, hogy pl. egy bőrelváltozást magabiztosan felismerj, és ne diagnosztizálj félre. Ahhoz pedig sok olyat kell látnod, nem csak 1-2 mintaképet, ami a könyvekben van. A műtét meg gondolom egyértelmű, az emberi testen belül nem minden olyan jól kivehető, mint a tankönyvi rajzokon.

De a kérdésedre a válasz: igen, lehetsz.

Csak így nem lehetsz orvos.

05:54 szerintem ezzel ő is tisztában van. És hogy mire jó? Miért, ciki a tudás?

2010. júl. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Egyszerüen nem is fognád föl mit olvasol.


Egyébként az egyetem nem drága a könyvek hozzá iszonyat drága. sógrom idén teszi le az utolsó vizsgáját és orvos lesz. de pl most rendelt 2 könyvet 60ezer ft-vol. Ez egy alap könyv nem is létezik másik ebböl.


rengeteg gyakorlata volt, és a vizsgára csak alaptudást szereznek meg. még kb 10 év szakosodás mire egy normális önálló szakorvos lesz. vagy is a köv 10 évben szinte csak dolgozni fog, max pár szakvizsgát letesz, de csak gyakorlat.


egy orvosi egyetemet elvégzett embernek csak nagyon alaptudása van az orvoslásról. persze egy életet meg tud menteni, és a legtöbb bajomra mindig tudja a választ, de pl terhes vagyok és ö soha nem orientálódott nögyógázast felé így foggalama sem volt az apró kérdéseimröl.

2010. júl. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

ne viccelj már, dehogy lehetsz, hát abból a könyvből nem tudod pl mit emelnek ki, melyek a fontos részei, stb ...


na meg egy előadás az adott tárgyból nem helyettesít semmilyen könyvet


és akkor még hol van a gyakorlat ?? áááá teljes képtelenség hidd el nekem

2010. júl. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
na meg mellesleg mit kezdesz utána, ha nincs róla papírod, hiszen orvosként nem dolgozhatsz ???? max "feketeorvosként" de az meg durva és bűncselekmény is
2010. júl. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nohát. Az előadások általában nyíltak az egyetemeken, tehát ha tudod mikor vannak akkor akár el is végezheted, de ez csak az elmélet. Az orvosi szak pedig nem csupán ebből áll.
2010. júl. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A jó orvos attól jó, hogy amit megtanult hosszú évek alatt, azt tudja alkalmazni a gyakorlatban. A tudásodat tudod gyarapítani könyvek bemagolásával, de ha gyakorlatban nem alkalmazod, akkor elkopik az amit megtanultál(ha nem használod) és igazából nem is veszed hasznát.Ha ennyire érdekel és tanulni akarsz, akkor menj, próbáld meg az orvosit, ha jól tanulsz,szorgalmas vagy kapsz ösztöndíjat,abból fizetheted a könyveket, vagy menj el nyáron diákmelóra, gyűjtögesd a pénzt, tedd félre, hogy abból finanszírozhasd az egyetemet. Régebben én is sokat tanultam a biológiát, orvos,biológus akartam lenni, de nem mentem ezen a területen továbbtanulni,most meg nagyon bánom. Pár évvel később jelentkeztem csak biológia szakra.
2010. júl. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem egy tisztességes sebésznek például nincs is feltétlenül olyan nagy elméleti tudása amit pár év alatt ne lehetne megtanulni szinte bárkinek.


Egy jó sebésznek viszont biztos keze van, rengeteg gyakorlata és gyorsan tud helyes döntéseket hozni. Ezt könyvekböl nem tanulod meg.

2010. júl. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!