Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos? Mit lehetne...

Szerintetek jogos? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

A bátyámmal és a szüleimmel élek együtt (egy szobában a bátyámmal), 40 éves, ért a gépekhez és a hálózathoz, ez az élete és a munkája... itthon IS ő a rendszergazda.


Szóval, a következő van - wowozom, (World of Warcraft) és az előbb említett dolgok miatt kiszolgáltatott helyzetben vagyok. 1 pillanat alatt megkeresi bárkinek bárhova a jelszavát, mivel az átmegy a routeren, az meg mindent logol... akár a bankos fiókba való bejelentkezéshez is.


Olyanokat kezdett el újabban mondani, hogy "na majd kíváncsi leszek, mit csinálsz, ha nem lesz... ha nem lesz kolbászos sütemény" :DDDDDDDDD Ez így poén első hallásra, de már többször tett rá utalást, elég ha én tudom. Az egyetlen dolog, amivel "fájdalmat" tud okozni nekem, ha törli a karaktereimet. Azon kívül, sehova nem ér el a keze az életben pláne olyan szinten, hogy a szükségleteim elérésében gátolni tudjon. Vagy mégis.


Persze, nem az a baj, hogy kitörölné a karijaimat meg az accomat, még ha VIP-es is és fizettem érte, hanem hogy _bármikor_megteheti_. Az egyetlen megoldás csak az lehet, ha elköltözöm, utánajárok a tűzfalas-hálózatos dolognak, saját routert szerzek be. De még talán az sem bombabiztos...


Tehát gyakorlatilag bármikor, BÁRHOL internetes dolgokban bármit elérek (legyen az WoW karakterrel való szenvedés, acsik, rengeteg lifetime és playtime, akár internetes PÉNZKERESÉSES dolog, ott is fel kell építenie magát az embernek, mint WoW-ban... AKÁRMI, ami netes és szenvedni kell vele, munkát kell beleölni) 1 gombnyomással pillanatok alatt lerombolhatja az egészet. Csak őrajta múlik. Persze, ez sem újdonság, eddig is tudtam, de egyre jobban kezd zavarni, és tehetetlen vagyok.


Jó, jöhetnek a "paranoid skizofrén vagy" dumák, de nincs olyan ismerősöm, aki egyáltalán tudná, hogy wowozom, vagy hogy hol wowozom. És ha tudnák, akkor sem olyan emberek, sem nem olyan környezetben vannak, hogy fel tudjanak törni egy tűzfalat és megnézni a jelszavát valakinek... és senkinek sem állna érdekében, neki meg 1 gombnyomás bármi a rendszergazdai jogosultsága miatt (meg a tudása miatt is, szerintem nem lenne rendszergazda, akkor is lazán meg tudná csinálni, amit most, de mind1 :D ).



És ez sem arról szól, hogy függő vagyok, még ha lvl 60-tól (alap wow) béta wowoztam volna, minden lehetetlen achievement meglenne, mindenki ismerne, mindig rank 10-ben lettem volna, még most is csak pandázgatnék és hiperszuper karim lenne... nem arról szól. Arról van szó, hogy bármikor bármit megtehet, de most pl. ez az, amit a legjobban tönkre tud vágni. Később biztos lesz más is. Vagy nem. Jó, előbbutóbb mindennek vége, persze. De miért kell közbeavatkozni a "természet" (!!!) rendjébe? Mi köze hozzá, hogy ki mit csinál? Őt kéne lenyomozni egyszer és figyelni 24/7...


Természetesen, mint minden normális ember, aki elért valami számára valamennyire fontos dolgot, leesik az álla, ha megtörténik mondjuk egy ilyen. Aztán meg persze tehetetlen lesz.


1 gyerek meg folyton beugat a rá jellemző stílusban, de ha szólnak neki, folyton próbál változtatni rajta, hát nem sok sikerrel... in-game, játékban. Nagyon alapos, dörzsölt emberről van szó, szóval azt is el tudom képzelni, hogy lenyomozhatatlanul megszerzi a jelszavam, aztán odaadja másnak, aki belép és töröl mindent visszahozhatatlan módon, csak azért is hogy semmiképpen sem tehessek semmit ellene. Azt hiszi amúgy, majd az akkori érzéseim fognak dönteni. Ez már rég nem arról szól. Érzésekről meg logikáról... itt már hiába, főleg az utóbbi, mindenből ki akarja magyarázni magát, ha videóra felvennék, hogy mit csinál, mint a bankokba szerződésaláírásoknál, arra is benyögné hidegvérrel, hogy kamu, hamis, semmit sem ér. És értitek, semmi hivatalos dolog, de itt is van pofája hazudni ilyen szinten, mintha az élete múlna rajta. :D (_múlna_, bár ezt úgysem ő fogja eldönteni)


Mindenkinek más tűnik kicsinek és nagynak ebben az univerzumban, de hát majd meglátjuk, hogy ami nekem mindig is semmiségnek tűnt, és örökké az lesz halálomig, a többi embernek mit fog számítani. Oké, tudom... "függő vagyok, a függőség beszél belőlem" :'DDD Én már csak sírva röhögök az ilyen manipuláló dumákon. Amikkel nagyrészt csak a bajt akarják elkerülni.


És igen, letagadja, hidegvérrel lehülyéz, miután ez megtörtént, elszántan védekezik, de én tudni fogom, hogy csak ő lehetett az. Ő nem élne, nem történne és is fog megtörténni mindaz, ami amúgy igen, mert él. Na ezt untam meg, ezt a hidegvérű hazudozását már régesrégen, ezt nem lehet visszafordítani.


Na mindegy, azért köszi mindenféle választ előre is.



2012. aug. 7. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
az elet nagy gondjai...
2012. aug. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szimplán a gépen lévő adatokhoz azért nem fog sosem tudni hozzáférni, amikor olyan dolgok lesznek rajta, amik számítani fognak, mert azt valószínűleg hetente változtatgatom majd, ha nem kisebb időközönként. + több pendrive, több helyen tárolás, mindet máshol, etc.


Amúgy most hozott haza egy böhömnagy gépet, már komolyan szinte csak arra tudok gondolni, hogy ha elmegyek dolgozni, nem leszek itthon, azzal fogja bruteforceolni a gépem. :'D


Ez beteg, nem fog leállni magával.

2012. aug. 7. 10:53
 3/7 A kérdező kommentje:

Na, vártam a lenéző, fikázó hozzászólásokat, de nem tudom, te mit szólnál, ha mondjuk egy több millió forintos üzletedet, internetes profilodat 1 gombnyomással tönkrevágnák. Vagy akár amibe időt öltél. Bár, depressziósan persze hogy semmibe vennéd, ez nem kérdés.


OK, tisztában vagyok vele, hogy csak olyan válaszok fognak érkezni, hogy "beteg vagy, fordulj orvoshoz", "az élet nagy gondjai", de hidegen hagynak ezek. Nem építő jellegűek, engem a többi nem érdekel. Innentől már tényleg nincs visszaút szóval amit elhatároztam azt hidegvérrel végre is fogom hajtani, és egyáltalán nem fogok semmiféle megbánást tanúsítani. Mindig ez volt az agyamban, csak most "kijött", már nem látom értelmét rejtegetni a valómat.

2012. aug. 7. 10:56
 4/7 Csiß ***** válasza:
Routerböl ki nem szedi a jelszavad :) Neked vagy 12345 a jelszavad vagy esetleg keyloggert használ. Ha ennyire fontos a játékod védelme vegyél egy autentikátort aztán megnézzük mit kezd vele :PP
2012. aug. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Csiß ***** válasza:
Authenticatort **
2012. aug. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézz utána, vannak bűncselekmények, amelyek a számítástechnikai rendszerekbe való jogosulatlan belépést, adatszerzést büntetik, nem tudom a pontos szöveget, de van pár ilyen.


Beszélj egy ügyvéddel erről, vagy neten kérdezd meg jogi fórumon.


De ha már több millió forintos üzleted van, akkor vegyél magadnak egy házat és költözz el onnan. :)

2012. aug. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Remélem még megvagy kedves Kérdező, ez elég nagy szemétség lenne a bátyád részéről, de most ne lelkizzünk,amúgy én is wowozok és tudom milyen szhar érzés ha valamivel sokat foglalkoztál és valaki szemét kettétöri a munkád gyümölcsét,írj privátot ha még beszélgetni akarsz. :D
2012. aug. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!