Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akarok egy tetkót, de nem...

Akarok egy tetkót, de nem tudom, hogy hova, Valami különleges helyre akarok valakinek ötlete?

Figyelt kérdés
2012. aug. 12. 09:20
 1/3 2xSü ***** válasza:
Tipikus esete annak, ha valaki nem tudja mit akar, de azt nagyon. Már elnézést… Én a helyedben várnék egy évet vele, vagy mimimum annyit, amíg nem tudod pontosan, hogy mit akarsz tetováltatni, hova és legfőképpen miért, illetve miért akarod egy életen át azt az adott dolgot a testeden hordani.
2012. aug. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
meg van hogy mit akarok, és oka van annak a tetkónak,jelentéssel bír.csak azt nem tudom hogy hova.
2012. aug. 13. 21:01
 3/3 2xSü ***** válasza:

Nem tudok rólad semmit, de úgy általában olyan helyet választanék – ha nagyon muszáj lenne tetoválást csinálni –, ami:

1. Nem feltűnő. Most lehet, hogy jó ötlet egy tetkó, de ha ezen múlik, hogy megkapj egy állást, akkor ugye ellenjavallt a dolog.


2. Mégis megmutatható. A talpadra felesleges ugye tetoválni. Végül is egy tetoválás arra való, hogy megmutasd. Bár a magam részér azt gondolom, hogy az ember ízlése, gondolkodása, világképe egészen gyökeresen megváltozhat mondjuk 20 év alatt, így a tetoválás helyett én más módot keresnék arra, hogy megmutassak valamit magamról, de azért összességében a tetoválás mégiscsak egy kifejezési mód.


A felkar, váll pont ezért gyakori választás, mert egy hosszabb ujjú inggel eltakarható, de egy ujj nélküli trikóban mégis eléggé feltűnő.


De még egyszer. Lehet, hogy 20 év múlva olyan világképed lesz, ami miatt a mai „örök érvényű” tetkódat utálni fogod. Jó, vannak plaszikai műtétek, amelyekkel eltávolítható, de én mindig is furának tartottam, hogy miért nem elég a hagyományos önkifejezési forma. Egy nonfiguratív forma esetleg lehet olyan, amit 20-30 év múlva is szépnek tartasz, de annak meg ugye nem sok értelme van.


Ha szabad megkérdeznem, mit akarsz egészen pontosan magadra tetováltatni és milyen indokból? Mert az segít talán a „hova” kérdésben is, illetve könnyebben fel tudom kelteni a kétségeidet. (Ami jó, hiszen ha valóban vannak, akkor el tudsz egy rossz döntés kerülni, ha viszont nincsenek, akkor azzal magadnak is „bizonyítod”, hogy az elhatározásod valóban komoly.)

2012. aug. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!