Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Partyzoo-t be lehet perelni?

Partyzoo-t be lehet perelni?

Figyelt kérdés
Nem szedik le a képet, amin rajta vagyok, pedig írtam nekik. Csak kérdem. Vajon lehet?

2012. aug. 15. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem.

Ha egy buliról van szó, akkor te ott vállaltad a megjelenésedet azzal, hogy elmentél. Ha a képen nem kizárólag te vagy, hanem egy tömeg (tömeg = 2-nél több fő) akkor nem kell engedélyt kérniük a kép készítéséhez vagy közléséhez sem.

Ha egyedül vagy a képen, de a kép készítésébe beleegyeztél akár csak ráutaló magatartással (azaz pózoltál, mosolyogtál, hagytad hogy a kép elkészüljön), akkor szintén nem tudsz mit csinálni, mert engedélyt adtál rá.

2012. aug. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem menj buliba ha ilyen szerencsétlen vagy...
2012. aug. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszi, másodiknak: anyád jól van? Mindenki volt fiatal...
2012. aug. 15. 16:32
 4/11 tomala ***** válasza:

Nem értek egyet az első hozzászólóval. A tömegfelvétel nem 2 embertől kezdődik, hanem onnan, hogy a fotó témájának középpontjában nem egyes emberek személyesen, hanem emberek csoportja áll. Tehát ha 3-4 ember együtt áll, az nem tömegfelvétel.

Ha pózoltál a fotósnak, akkor az tényleg ráutaló magatartás, de utólag így is lehet kérni a fénykép eltávolítását.


Ezektől függetlenül ilyenkor nem vagyoni kártérítésre lehet őket perelni, amihez nem árt bizonyítani valami komolyabb sérelmet. Az, hogy "nem jó kép rólam" maximum azt eredményezi a bíróság részéről, hogy kötelezik az alperest, hogy vegye le a képet. Viszont a perköltség rád eső részét fizetheted.

2012. aug. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Majdnem meztelenül vagyok rajta. Az azért elég jó indok sztem. De írtam nekik, és elméletileg csak a szervezők által lehet eltávolítani. Nem érdekel, nem adom fel...
2012. aug. 16. 13:42
 6/11 tomala ***** válasza:

Ez valóban elég jó indok. Ha tényleg komolyan gondolod, keress meg egy ügyvédet, és általuk kérd a kép eltávolítását, egyben jelezd, hogy ha nem teszik, perre viszed az ügyet.


Ez nem kifogás, hogy a szervezőké a kép. Az oldalon megjelent tartalomért z oldal üzemeltetője felel.

2012. aug. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ők már csak ilyenek, a lányok szoknyája alá villogó patkányok, egyébként mit keresel majdnem meztelenül egy bulifotón?
2012. aug. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát, tudod.... alkohol, fiatalság...
2012. aug. 16. 15:15
 9/11 anonim ***** válasza:

Elmúltál 18 éves? Látszik belőled intim terület? Akkor le kell venniük.


Gondolom nem fogod belinkelni, de így nehéz megítélni hogy milyen képről van szó konkrétan.


Most csak egy példát mondok: hogy egy részeg fiatal pucsít és kint van a feneke vagy fehérneműje, az számára egy előnytelen kép lesz, de nem biztos hogy foglalkoznak vele.

Olyat is látni néha, hogy a mellbimbó kilátszik a tánc hevében, de nem biztos hogy leveszik.

2012. aug. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szigetes kép ? .. mert akkor lehet h. láttam.
2012. aug. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!