Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne az iskolatáska...

Hogyan lehetne az iskolatáska terhét könnyíteni? 16/L

Figyelt kérdés

Tavaly NAGYON nehéz volt a táskám, sokszor nem is cipeltem el az összes könyvet, ami kellett órákra (akadtak is belőle kellemetlenségek), mégis úgy éreztem, mintha tíz kilót cipelnék a hátamon nap mint nap. Pedig a könyveken kívül alig vittem magammal valamit, a füzeteket, a tolltartóm, a jegyzetfüzetem, a mappám, fél literes víz (sokszor csak az üveget vittem magammal, és a sulimosdóban a csapból töltöttem vizet...), uzsonna (szendvics általában), fésű, kulcsok, bérlet, telefon, fülhallgató, zsepi, ajakápoló. Mit csináljak??? Mire hazaérek, nagyon fájnak a vállaim (hátitáskám van), a hátam. Hogyan könnyítsek a súlyon? :-(

16/L



2012. aug. 16. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
"fésű, kulcsok, bérlet, telefon, fülhallgató, zsepi, ajakápoló. " ezeket miért rakod el? a kulcs, bérlet zsepi ok azt még még megértem igaz ez nem sok de ez is könnyíti... Könyvekkel meg azt szoktuk csinálni mi, hogy csak azt hordjuk haza amiből feleltetni szoktak /amikor épp arra akarunk készülni/ meg ha doga lesz akkor hazaviszük amúgy meg füzeteket visszük csak jóformán de néha azt is benn hagyjuk.
2012. aug. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Első: és mi van ha az iskola nem engedi, hogy benthagyják a cuccaikat?


Kérdező: teljesen megértelek. Én már 40 vagyok, pont ugyanez volt az én időmben. Kértük a tanárokat, valamit ke kelljen behozni, de nem engedték. Javasoltuk, hogy legyen egy mappánk, amibe lefűzhetjük vegyesen a jegyzeteinket, hogy ne minidg kelljen vinni az egész éveset, de nem engedték. A törtélemkönyvet a 4 év alatt EGYSZER nyitottuk ki órán, mert a tanér diktált és csak jegyyzetet meg térképet használtunk, mégis megkövetelte, hogy ott legyen a könyv, HÁTHA majd kell.....


Nem értem, hol vannak ilyenkor a szülők, hogy ezekben a kérdésekben bemenjenek az igazgatóhoz és kiköveteljenek valami megoldást.

Én megoldottam a mi problémánkat, a gyerekeim a következő tanévet már nem fogják Magyarországon befejezni.

2012. aug. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

minden nap csak azt a könyvet és füzetet vidd magaddal amilyen óráid lesznek,tolltartóba se legyen túl sok minden, én pl a színes ceruzát csak akkor viszem ha lesz rajzóra,

jegyzetfüzet minek? vannak füzeteid!

mappa sem kell mármint attól függ mi van benne, és ha aznap nem lesz rá szükséged akkor ne vidd.

Én minden nap 1,5 literes vizet viszek, de azt a kezembe.

kaját nem tudsz venni mondjuk a büfébe? és utána megeszed, ennyi és nem csinál plusz súlyt a táskádba.

fésű, milyen fésű? van ilyen kissebbek is az ok ált. könnyebbek is, vagy a ha nagyobb elfér a tesi táskádba.

kulcs én is táskába viszem, bérlet mindig a zsebembe van, és a telefon is. Ajakápoló is elfér a zsebedbe. ja és nekem oldalas válltáskám van.

remélem segítettem (:

16 lány

2012. aug. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha nem lopnak, próbáld meg benn hagyni a könyveidet, füzeteidet a suliban, csak azt vidd haza, ami feltétlenül muszáj (azt a füzetet, amiben az a leckéd van amit a füzetben kell megírni). Szerencsére feltalálták a telefont: munkafüzet példa lefényképez, interneten rajta vannak a képletek, otthon meg tartasz papírt és tollat.


Tudom, hogy iszonyú ciki, de két vállon vinni a hátizsákot kisebb terhelés egy vállra, és minnél szélesebbek a pántok, annál kisebb a terhelés.


Ha van mappád, és a tanár nem fúj rá, akkor használd a Nemecsek módszert: csak azokat a lapokat hurcolod a suli és a lakás között, amik aznapra kellenek + mappa.


Tolltartóban 2 toll, 1 rotring, rotringbél, radír. Gimnazistának ennyi bőven elég. Tovább könnyíthatő, ha nem köteleznek titeket ceruzával írni (pl. munkafüzetbe/könyvbe).


Ha semmi más nem segít, próbálj meg eddzeni hátizomra, hasizomra. A barátodtól biztos kérhesz tanácsot:)

2012. aug. 29. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!