Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mivel lehet enyhíteni a...

Mivel lehet enyhíteni a honvágyat?

Figyelt kérdés

Úgy adódott, hogy egy jó ideig nem tudok hazamenni Magyarországra (beteg lettem). Néha nagyon hiányzik, most különösen, mert ilyentájt szoktam hazautazni.


Csak az írjon, aki ismeri a honvágyat, aki élt külföldön és aki normális, segítő válaszokat ad. Köszönöm.



2012. aug. 19. 09:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%
Ki az az ütődött aki visszavágyik magyarországra???!!!!
2012. aug. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1: Tanulj meg olvasni: "Csak az írjon, aki ismeri a honvágyat, aki élt külföldön és aki normális, segítő válaszokat ad. Köszönöm."


Honvágyam van és normális ember vagyok, nem pedig ütődött. Ne írj, ha nem tudod, miről beszélek és miért kérek segítséget.

2012. aug. 19. 09:13
 3/12 anonim válasza:
Mióta vagy kinn egyhuzamba? Nekem is szokott lenni,igaz én jöttem ide,tehát nekem innen el, szól a honvágyam :/ néha mikor kijövök,már másnap van,de próbálom elhessegetni a gondolatot, igy valamennyire kihúzom utazásig :(
2012. aug. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2. Több, mint egy éve. Az idén nem tudok hazamenni, valószínűleg csak jövő nyáron. Te mit csinálsz, ha honvágyad van? (Nem az emberek hiányoznak, hanem a város.)
2012. aug. 19. 09:55
 5/12 anonim válasza:
Úristen....na szerencsére ennyire nagyon durva helyzetben még nem voltam. Merre vagy kinn ha szabad tudni? vagy inkább irj privit ott megbeszéljük :)
2012. aug. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha a város hiányzik, akkor van egy jó tippem: én azt csináltam, hogy rendszeresen csekkoltam a megyei napilap online változatát, főleg az én kisvárosomból szóló híreket és nagyon szívderítő volt olyanokat olvasni, hogy felújítottak egy játszóteret, fákat ültettek X. utcába vagy épp szidják a polgármestert:)


Furcsa, mert megvan a kinti életed is, ahol nyilván lépést tartasz a napi eseményekkel, és az otthoni változásokat egy kicsit kívülállóként láthatod, ahogy korábban még sosem, de ez határozottan jó dolog.


Szóval a lényeg, hogy napilapot válassz, és semmiképp ne országosat, hanem megyeit, vagy ha van városi, az mégjobb, mert így jutnak el hozzád ezek az apró hírek.


És jobbulást, kedves kérdező!

2012. aug. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6: Rendszeresen olvasom az otthoni újságokat, a városét is, ahol Mo-n élek, neten el lehet érni sokmindent. Az a furcsa, hogy nemigen volt soha életemben honvágyam, de most van. És elég fájdalmas érzés. Tudom , hogy otthon sok baj van, tudom, hogy mindig irigylik azt, aki külföldön él, mégis hiányzik sok minden, mert magyar vagyok. Nem tudom és nem is akartam soha megtagadni a gyökereimet.


És nagyon köszönöm a segítséget, a jó szót és a jókívánságot, nagyon kedves tőled. Ritka a jó ember, de annál nagyobb kincs. :)

2012. aug. 19. 12:45
 8/12 anonim ***** válasza:

#2


Tudom olvastam de nem bírtam megállni hogy ne válaszoljak egy ilyen birka embernek :D Akinek honvágya van az már eleve nem lehet normális :D

2012. aug. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8: Ha valaki MEGKÉR valamire, akkor csakazért is ignorálod a kérését, csak hogy ellenkezhess és egy jót veszekedhess végre?


Úgy gondolod, hogy az a birka ember, aki el mer menni egy országból és meg meri élni a honvágy kínját?


Sajnállak. Nemcsak birka vagy, hanem földbuta birka is, aki azt képzeli magáról, hogy oroszlán. Sz#r ügy. :(

2012. aug. 21. 20:44
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek, aki normális választ adott a kérdésemre, nagyon köszönöm a választ.
2012. aug. 21. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!