Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A fiamról lenne szó. Azt...

A fiamról lenne szó. Azt mondta, hogy amikor felszólítják olvasni akkor van olyan szó amit nem tud kimondani. Ki akarja, de nem jön ki a száján.13 éves a fiam. Van valakinek tippje, hogyan lehetne enyhíteni ezen vagy elmulasztani?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 18:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
mondjuk nem értem h most kezdődött nála vagy ez már kiskorától?
2011. márc. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
most szólt nemrég. nem vettem észre nála soha még.
2011. márc. 15. 18:41
 3/18 anonim ***** válasza:
hét akkor először azt kérdezd meg töle h ez mióta van nála.
2011. márc. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Azt mondja hogy 3 éve, de egyre jobban jött elő. és most már zavaró nagyon. amikor olvastatják akkor nem tud normálisan olvasni. akadozva, és szünetekkel olvas.
2011. márc. 15. 18:48
 5/18 anonim ***** válasza:

szerintem mennyetek el olyan tanárhoz aki ilyennel foglakozik.hibás beszédet javítja.

a nyelvét rendesen tudja mozgatni?az r betüt rendesen kitudja ejteni?

2011. márc. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
persze, rendesen kitudja ejteni. szerintem csak stressz helyzetben van ez. mert amikor velem, vagy a barátjaival beszélget akkor nem jelentkezik ez.
2011. márc. 15. 19:01
 7/18 anonim ***** válasza:
Meg kellene tudnod, hogy mi is ez a szó, akár úgy, hogy körülírja, akár úgy, hogy leírja. Nézd meg, hogy nincs-e valami speciális nehézség abban a szóban. A többi szóval nincs baja? Ha nincs, akkor ez nem beszédhiba, hanem például egy régi trauma emléke lehet. Kérdezd meg, hogy mi van ezzel a szóval, hogy mit érez vele kapcsolatban! Ekkor a megoldás az, hogy megváltoztatjátok a trauma emlékét.
2011. márc. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
mint írtam stressz helyzetben jön elő. Több szó is nem csak 1. de változóan.
2011. márc. 15. 19:04
 9/18 anonim ***** válasza:

ja h mikor ideges akkor jön elő belőle?értem:)

hát akkor nincs ott nagy gond csak meg kell szoknia a gyereknek azt h ne idegeskedjen.egyén néha csokit h kicsit lenyugodjon:)

2011. márc. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
az idegesség lehet hogy nem a legjobb szó. hanem amikor olvastatják. a tanár jelenléte... mert nem mind1 hogy egy tanárnak olvas mert kell, vagy egy havernak mert hülyülnek.
2011. márc. 15. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!