Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi könyvet szeretnénk írni de...

Vidoke kérdése:

Mi könyvet szeretnénk írni de nincs elképzelésünk hogy mi kötné és mi érdekelné a tiniket vagy a tizen éveseket?

Figyelt kérdés
olvastunk át hasznos tanácsot volt jó pár olyan amit meg is fogadtunk de attól még nem jöttünk rá teljesen hogy egy tini mit olvasna szívesen!? légyszíves kérdezzétek meg hogy milyen könyvet szeretnének hogy mi legyen a téma és hogy mi az amiről szóljon, benne legyen... Köszönjük :)

2012. aug. 19. 09:29
 1/2 anonim ***** válasza:
A tini csajoknál még a legbénább nyálas vámpíros sz@rok is nagy siker aratnak.Szóval valami nyálas vámpírost oda lesz a legtöbb tini érte
2012. aug. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez butaság. Edward és Bella története engem nem fogott meg. Elolvastam a könyveket, de nem lettem Alkonyat rajongó.


Én elég sokat olvasok, és minden kategóriában. Tizenöt éves vagyok, a kedvencem a fantasy (olyasmi, mint a Gyűrűk Ura, csak megfűszerezve egy kis romantikával), de elolvastam a Darren Shan könyveket is, szintén vámpíros, de beleszerettem. A vörös pöttyös könyvek lényegtelensége unaloműzésre jó, de én az olyan könyveket szeretem, aminek értelme is van, VP könyvekből talán a No és én... Na igen. Az egy olyan könyv!

Ha az én korosztályomnak szeretnél/szeretnének könyvet írni, és sok olvasót szeretnétek, akkor azonban én is csak az Alkonyat szimfóniát tudom mondani, legyen nagyon csöpögős, és ne szóljon semmiről. Az ilyen történet nélküli, bugyuta könyvek elég népszerűek manapság.

Viszont ha azt szeretnétek, hogy (nem tini rajongással) valaki szeresse a könyveteket, és több év múlva is leemelje a polcról, akkor érdemes olyat írni, aminek nem úsznak a lapjai.

Találjatok ki egy történetet hétköznapi élet/napló/fantasy /mágia/bármi világában. Alkossatok egy majdnem tökéletes főhőst (férfit!) és egy vagy nagyon ostoba, vagy nagyon értelmes lányt. Átmenet unalmas, Bella is "átlagos", mégis ő az irodalom legértetlenebb szereplője. Eme két főhőst foglaljátok keretbe, találjatok ki nekik egy világot, amiben NINCSENEK vámpírok, mert enyhén szólva sok van már belőlük. Lehet a fiú az egyik, a lány egy másik, állandó háborúba tartozó nép leszármazottja, de akár a lány lehet félvér is... számtalan lehetőség van, de a lényeg, hogy ne a hű-de-szerelmes pillantást részletezzétek órákon át, hanem legyen pergős cselekménye (ehhez ajánlom a talpraesett főhősöket). A cselekmény lehet a bajba jutott húg megmentése, a világ megmentése, az egyik főhősöd lelki traumáinak feldolgozása...

Bármi. Arról írsz, ami jól esik, és biztosan lesz olyan, akinek tetszeni fog. Én például nagyon szívesen elolvasok bármit, amit itt írnak, rengeteg első fejezetet kaptam már, és nem győzök ámulni, milyen kreatívak és sokszínűek az emberek.

2012. aug. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!