Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jól gondolom, hogy ez rém...

Jól gondolom, hogy ez rém tisztességtelen lenne tőlem?

Figyelt kérdés

Volt egy kutyám, akit nagyon szerettem(és még mindig szeretem). A nagyimnak és apunak viszont csak gondot okozott. A probléma az volt, hogy szörnyen neveletlen volt, és öreg korára kezdett "meghülyülni", hogy az ő szavaikkal éljek. Mindent szétrágott, ezzel több százezer forintos károkat is okozva. Nagyimék el akarták őt vinni menhelyre. Anyu és én tiltakoztunk. Eddig miattam nem vitték el, mert tudták, hogy ha ott lennék, mindenképpen megakadályoznám. Nos, egyszer elmentünk a sulival Németbe a nyelvvizsga miatt. Én tudtam, úgy tudtam, hogy elviszik! Úgy érzem, nem tettem meg mindent, és csakis az én hibám, hogy ez történt! Anya pénzzel támogatja a menhelyet, fizeti az ellátását. Mindig szörnyen érzem magam, ha erre gondolok. Úgy volt, hogy ezt az egészet nagyi mondja el nekem, de még mindig nem szólt egy szót sem, nem is említi meg. Az, hogy elvitték, május elején történt.

Nagyim él-hal a földszintes kutyákért, ezért lehet, hogy befogadunk egyet. De én olyan szörnyen érzem magam! A régi még él, és nem hozhatjuk vissza, mert akkor csak még jobban elrontanánk a dolgot. És apa meg nagyi nem is hagynák, ezt már régebben megmondták. Ez olyan, mint ha cserben hagynám, vagy nem is tudom. Kicsit örülök neki, hogy végre megint lesz állat a házban, viszont az, hogy a tény, hogy ilyen kevés idő telt el az előző óta, és hogy (mint az előbb említettem) él... Ha jönne az új kutyus, 100 százalékig biztos vagyok benne, hogy semmivel a világon nem ártanék neki, sőt még gondoznám is! De jól gondolom, hogy ez gonosz dolog lenne?



#kutya #cserben hagyni
2012. aug. 19. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudod, itt nem a kutyával volt a baj, hanem veletek, akik nem értetek a kutya neveléséhez. Úgyhogy hiába hoztok új kutyát a házhoz, azt is ugyanúgy félre fogjátok nevelni, aztán majd ő is megy a menhelyre?

Nagyon undorító dolognak tartom, amikor egy idősödő kutyát beadnak menhelyre, mert alkalmatlanok gazdának lenni. Neki ti voltatok a családja, el nem tudod képzelni, milyen lelki teher van rajta, hogy rácsok között kell meghalnia, mert ti kiraktátok a szűrét, ahelyett, hogy kicsit utána olvastatok volna, hogy kell a kutyát nevelni, tanítani.

Én biztos, hogy tanfolyam elvégzéséhez kötném a kutyatartást, mert annyi idióta van, akinek fogalma sincs egy állat neveléséről, gondozásáról, aztán ha rosszat tesz a kutya, akkor altatják, kirakják az utcára, vagy mint ti, berakjátok egy menhelyre.

Szerintem gondold át az egészet, mert az új kutyával sem lesz könnyebb, ha így álltok hozzá.

A kutyáknál is érvényes az, mint az embereknél, hogy soha nem a gyerek a hibás, hanem a szülő, aki félreneveli, nálatok sem szerencsétlen kutya volt a hibás, hanem ti, akik teljesen félreneveltétek a kutyát hozzá nem értő módon.

2012. aug. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem lene gonosz és nem a te hibádbol viték elne rágd magad emiat és gondoj ara h egy job hejre kerül 13/L
2012. aug. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
utolsó, tanuljál meg helyesen írni, mert kb. egy 7 éves szintjén vagy. szánalom!
2012. aug. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Annyira hiányzik, még most is bőgök miatta. :"C 5 évesen én még nem tudtam sokat tenni, hogy neveljem, pedig tudtam, hogy kéne, mondtam is. Annyira sajnálom, hogy azt nem lehet kifejezni. Pedig annyira szeretnivaló volt, csak "érteni kellett a nyelvén". Bár csak valahogy meg tudnám változtatni a múltat és nem mentem volna Németbe! Akkor még talán most is itt lehetne...
2012. aug. 19. 21:55
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak akkor jöttem rá igazán, hogy mennyit jelentett mikor már késő volt. Miért kellett ennek megtörténnie?
2012. aug. 19. 22:00
 6/7 anonim válasza:
Szerintem se hibáztasd magad! Nem te voltál a hibás, hanem a nagyid és az apukád. Ahogy elnézem,te nem hibáztatod szerencsétlen állatot... Ha mégis jönne az új kutyus, szeresd, tanítgasd, törődj vele, hogy ne jusson arra a sorsra, mint szerencsétlen előző. Sajnálom ami történt.
2012. aug. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet kihozni a menhelyről a kutyust? Él még?
2012. aug. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!