Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kb 3 hete szedem a cefrének...

Kb 3 hete szedem a cefrének való szilvát-körtét apránként. Kb 80%-ig van a hordó. Folyamatosan forr. Megkóstoltam, de nem édes. Semmi nincs benne a gyümölcsön kívül. Körte felszeletelve. Lesz ebből jó pálinka nekem saját részre?

Figyelt kérdés

2012. aug. 22. 11:34
 1/6 msebi06 válasza:

Lehet belőle még simán. Az az igazi, ha minél frissebben elrakod. Amit szedsz az még csak gyümölcs, nem cefre. Be kell keverni cukros vízzel, akkor lesz cefre ha kifog forrni. Sokáig nem szabad hagyni magába, mert megsavanyodik.

Ha kell leírom hogy keverd be.

2012. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az első válaszolóra!!

Azért nem édes, mert már kiforrt. Tehát már nincs benne cukor. Ami azt jelenti, hogy alkohol van benne. Amíg nincs benne alkohol, azaz van cukor a gyümölcsben, addig édes lesz.

Most már minél hamarabb főzesd ki, jó pálinka lesz belőle, igen. Csak nem mindegy mondjuk, hogy milyen helyen főzöd ki.

(barátom főz, úgyhogy ő jobban tudja ezeket)

ha kell valami segítség, nyugodtan írj, ha tudok, segítek:)

2012. szept. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 msebi06 válasza:

első vagyok


Barátod főz, szóval jobban tudja... Én is főzök ;)

Cukrozás miatt több lesz a pálinka, erősebb lesz, így többet lehet hígítani;)

2012. szept. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

taps,taps,taps!!

Persze, hogy több lesz.. csak éppen nem mindegy hogy f.s vagy normális minőségű.. el tudom képzelni milyen főzdéd van..:/

2012. szept. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Savazás,pektintontó,élesztő,élesztő-tápanyag------> max kihozatal, max minőség, max aroma..

Na, ezért nem kell ide cukor!!

2012. szept. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 msebi06 válasza:
Nagyon finom a pálinka, saját és más részére is van. Mindenki elégedett teljesen vele
2012. szept. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!