Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Repülés: elmesélnéd te hogy...

Repülés: elmesélnéd te hogy érzed magad felszálláskor, közben és leszálláskor?

Figyelt kérdés
Utasszállító repülőre gondolok
2012. aug. 30. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:

A felszállás jó: elkezd gyorsítani, belesüppedsz a székbe, aztán érzed, hogy már a levegőben vagytok.

Közben elég unalmas, semmi különös nincs, kivéve pár légörvényt. Egy 10 órás út második felében viszont már azt kívánod, bárcsak történne valami. :D

A leszállás... hát, nem is tudom. Szerintem a pilótától függ, hogy mennyire zökkenőmentes. Ott sem szokott lenni semmi gond.

2012. aug. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Antimod ***** válasza:

Felszálláskor kissé ideges vagyok, pedig szeretek repülni.

Belepréselődsz az ülésbe, majd felgyorsul a gép, és hosszan-hosszan fut. Végül elemelkedik, ami azért jó, mert megszűnik a rázkódása. Ekkor elég intenzíven emelkedik, ezért a súlytalanság fordítottják érzed (G-ben persze), mintha nyomna valami erősen felfelé. De nem kellemetlen, csak intenzív érzés.

A látvány gyönyörű, de ez már egy másik témát ér meg.


Közben az az érdekes, hogy a gép kicsit szögben repül vízszintesen is, azaz feljebb van az orra, mint a hátulja. Egyébként semmi különleges, néha fordul egyet, de nem olyan nagy szögben, mint leszállás előtt vagy felszállás után.


Leszállás a legjobb, mert ilyenkor lassan süllyed a gép, egyre többet látsz az alattad elterülő tájból. Általában intenzív fordulatok követik egymást, hiszen a gép pontról-pontra közelíti meg a pályát, gyakran várakoznia kell, és ilyenkor elterelik egy távolabbi körre. Maga a leszállás azért érdekes, mert főleg forgalmas repülőtereken iszonyatos intenzív fékezés van a földet érés után, hogy a gép mielőbb felszabadíthassa a pályát az utána érkező leszállónak. Utána már unalmas, ahogy a kapuig gurulgat, legfeljebb a többi repülő látványa miatt érdekes.

2012. aug. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem,olyan nincs,h unalmas. Minden pillanata egy elmeny. Tobbszor ultem mar repulon,de egyszer fordult elo,h legorvenybe keveredtunk,huhh hat az nem volt a legkellemesebb. Amikor leteszi a gepet a pilota ,az olyan jo erzes,mindenki tapsol:) es a latvany persze guonyoru,pl sivatag,na az nagyon szep es a tengerek is csodasak. Jo repulest!:)
2012. aug. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 winR ***** válasza:

Az egyik legjobb móka hatalmas, sűrű ködben leszállni. Mivel ilyenkor nincs viszonyítási alapod, nem látod mikor fog talajt érni a futómű. A hirtelen nagy csattanás, zaj adhat okot némi pánikra :-)

A vicces dolog még a légörvény, illetve az erős oladszél. De elegendő mennyiségű szeszesital elfogyasztása után nincs gond.

2012. nov. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!