Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bunkó dolog megkérni bárkit,...

Bunkó dolog megkérni bárkit, hogy segítsen a buszra le és felszálláskor?

Figyelt kérdés

Ma buszra kényszerültünk a 11 hónapos lányommal. Mivel még nem jár, így kénytelen vagyok a babakocsit is használni.

Meglepően tapasztaltam, hogy senki nem óhajt segíteni. Se fiatal, se idős, se nő, se férfi, se gyerek, se nyugdíjas...

Tudom, hogy ez elvi kérdés, kit hogy neveltek. Bevallom én is voltam taknyos koromban bunkó és nem adtam át a helyem vagy nem nyúltam oda egyből babakocsis láttán, hogy segítsek, de még se álltam az útban (ajtóban) tátott szájjal vagy épp mosolyogva az anyukákon.


Mivel mi általában sétálva intézünk el mindent (vidéki város), így a helyi közlekedést nem vesszük igénybe csak nagyon-nagyon ritkán (pl. esőben).


Ma is próbáltam felszállni a buszra, de nem hogy nem álltak arrébb az ajtóból (egyébként üres busz volt szinte), de még segíteni se segítettek.

Ezt tapasztalva megfogtam a kocsit és próbáltam felhurcolni a lányomat benne. Hááát.. majdnem lezúdultam a 2. lépcsőfokról. Alig bírtam megtalálni az egyensúlyomat. Az tartotta bennem a lelket, hogy a lányomat fogom. Különben simán hátra estem volna és lemerem fogadni, hogy a busz még el is indult volna...

Viszont abban a percben egy cigány lány jött oda (szó szerint törte át az utat a tömegen) és rákapott a babakocsira, majd felhúzott minket.

Köpni - nyelni nem tudtam hirtelen, csak azt kimondani, hogy köszönöm..


Ezek után, utaztunk 20 percig a buszon, majd mikor leszálláshoz készülődtünk a lányommal megkértem egy fiatal srácot, hogy segítsen levinni a kocsit. Ő zenét hallgatott épp, így semmit nem reagált. Hiába "kopogtam" a vállán.. Mikor kinyitotta a megállóban a sofőr az ajtókat, akkor kénytelen voltam elkiáltani magamat, hogy "Segítene-e valaki levinni a babakocsit?!".

Erre ott álltam kínos fél percben az hátsó ajtónál, miközben mindenki bámul rám.. Megfogtam a babakocsit és akkor üvöltött előröl a sofőr, hogy várjak, mindjárt segít.

2 perc alatt senki nem jött oda, amíg a sofőr leállította a buszt és bezárta a fülkéjét, hogy segítsen!


Tényleg bunkó dolog megkérni bárkit, hogy segítsen?!

Nekem kell sz@rul éreznem magam, ha kérdezek vagy kérek egy emberi cselekedetet?


2012. máj. 29. 12:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

ez kemény

ilyet még nem tapasztaltam

mi nagyvárosban lakunk,megyeszékhely,de soha nem fordult elő,hogy ne segítettek volna

sajna egyre ilyenebben lesznek az emberek,nem foglalkoznak csak magukkal

2012. máj. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%
Huhh, ez nálunk is mindig probléma. Próbálom magam nem felidegesiteni rajta, mert felesleges, de mindig megüt a guta, mikor ilyen szituba vagyok! Mi majdnem napi szinten metrózunk, villamosozunk, de nem nagyon segitenek! Mindig olyan segit, akiről nem is gondolná az ember! Multkor pl egy agyon tetovált, kopasz, kigyurt pali segitett, és olyan tisztelettudó volt, hogy 5 percig magamhoz se tértem! Szerintem nem bunkóság megkérni hogy segitsenek, az a bunkóság, hogy nem segitenek, nézik, hogy kinlódsz! Kitartás!!
2012. máj. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
59%

Velem ez nap, mint nap megesik. Nekem 6 hónapos a fiam még újszülött babakocsiban hordom, de valami batár nagy az a kocsi és nehéz. OLyan széles, hogy ha én így átkarolva megfogom nem férünk ki az ajtón. Felfelé lehetetlen egyedül felszállnom, lefelé is rohadt nehéz. Nem egyszer tapasztaltam, hogy direkt elfordítják a fejüket, rám sem néznek, inkább a másik ajtóhoz mennek. Volt olyan, hogy fel akartam szállni, sokan látták is, nem segítettek. A sofőrnek kellett hátrajönni. Ilyenkor nem tudom türtőztetni magam, én bizony "hangosan gondolkodva", jól hallhatóan elszólom magam, hogy jó sok bunkó paraszt van itt. Tudom, nem szép dolog, de kitudnak hozni a sodromból.

Mondjuk hál'Istennek én többször találkozom rendes emberrel.

Ilyenek sajnos az emberek. Rohanna, szarnak egymásra, figyelmetlenek. Nem érték nekik másoknak segíteni egy ilyen aprósággal. :/

2012. máj. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Sókristály ***** válasza:
100%

Remélem egyedi eset volt, mert ilyet én eddig nem tapasztaltam. amikor a középső gyerekeim kicsik voltak, Budapesten laktunk, egy mozgólépcső melletti metrómegállónál. Ikerkocsival hordtam Őket, így egyedül esélytelen voltam. Megálltam a lépcső tetején, adtam fél percet az embereknek. szinte mindig odajött valaki magától. Ha véletlenül nem, leszólítottam az első arra jövő markos legényt. szó nélkül segített.

Mostanában ritkán utazunk, de időnként vonatra kell szállnunk. A két kicsivel is ikerkocsit használok. amikor bemondják a vonatot, és összecsukom a kocsit, mindig mellettem terem 1-2 ember, hogy segítsenek a két gyerekkel, plusz babkocsival felszállni, helyet keresni.

Persze kell ehhez bizonyos fokú nyiltság a részedről. Fel kell venni a szemkontaktust, rá kell mosolyogni az emberekre. A legtöbben még örülnek is, ha segíthetnek.

2012. máj. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Ne általánosságban kérdezd, hanem konkrétan szólíts meg valakit. A többi utas gondolhatja azt is, hogy te rutinos babakocsis vagy és akár meg is sértődsz hogy olyannak néznek aki fel sem tud szállni a buszra. Megkéred a legközelebb állót és 99% hogy segíteni fog.
2012. máj. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Sókristály ***** válasza:
81%

A 3-as válaszában találtam ezt a mondatot: "hangosan gondolkodva, jól hallhatóan elszólom magam, hogy jó sok bunkó paraszt van itt. "

Na ez az a módszer, ami nem működik, sőt a többi babakocsis anyukához való hozzáállásra is kihat.

Egyet nem szabad elfelejteni: senkinek sem kötelessége segíteni. Ahhoz, hogy segítséget kapj, neked is kell nyújtanod valamit, minimum a normális hangvételt, vagy egy mosolyt.

2012. máj. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
36%
Sókristály kérlek ne oktass ki!! Kedves, jól nevelt ember vagyok, de ha szépen kérem, hogy segítsenek és mégis elfordítják a fejüket akkor igenis be fogok szólni. De köszi a látatlan ítélkezést...itt ez a menő.
2012. máj. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Sókristály ***** válasza:
53%
Kedves és jól nevelt ember ilyet nem mond, bár lehet, hogy nálad más a mérce.
2012. máj. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Sókristály ***** válasza:
38%

Bocs, azért dupláztam, mert elment a netem, és ilyenkor újraindításkor újra küldi az adatokat.

Nem ítélkezek, viszont tartom ahhoz magam, hogy senkinek sem kötelessége segíteni.

Vannak figyelmetlen, fáradt emberek, nem tudhatod, ki miért nem foglalkozik veled.

És bizonyára megvan az oka annak is, hogy sosem járok úgy, mint te.

2012. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"én bizony "hangosan gondolkodva", jól hallhatóan elszólom magam, hogy jó sok bunkó paraszt van itt"


Ez arra jó hogy akik nem segítettek, azok úgy gondolhassák hogy jól döntöttek, mert egy ilyen bunkó házisárkány (nem téged minősítelek, csak a közvélemény ez ha valaki hangosan elkezd parasztozni) meg sem érdemelné. Magába szállni nem fog egy sem.

2012. máj. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!