Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mért pont a Rolex lett ilyen...

Mért pont a Rolex lett ilyen híres óramárka? hiszen ott van még mellette számos nagy brand (IWC, Vacheron Constantin stb. )

Figyelt kérdés
Még is a Rolex a leghíresebb.

2012. aug. 30. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint pl. a szemüvegeknél a Ray Ban. Rengeteg filmben ezeket nyomatják. Legyen az napszemüveg vagy optikai, szinte az összes színésznek ilyen márkájú van. Gondolom a Rolex is emiatt felkapottabb. Az is, ha óráról van szó egy filmben legtöbb esetben Rolex.
2012. aug. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, de napszemüvegeknék a ray-ban hozott be olyan kultikus tipusokat mint az aviator vagy a wayfarrer, rengeteg filmbe hordták ezeket de napszemüvegeknél még egy ilyen cég nincs is aki ekkora lenne.

De azért egy óra nem olyan feltűnő egy filmben mint a napszemüveg ami a fején van.Nem is nagyon tudok túlsok filmet amiben Rolexet láttam volna,igazából filmben nem feltűnő milyen órája van a szereplőnek hacsak nem pont azt nézed.Azt tudom viszont ,hogy a nagyon régi Bond filmekben volt Rolex, de az újabbakban már Omegát hord.

2012. aug. 31. 22:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem pl az IWC Schaffhausen a kedvenc márkám. A saját szerkezetes, nem az átalakított ETA.
2013. jún. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Viszont ebben jobb a rolex mint az IWC.

Az IWC az "olcsóbb" óráiba módosított ETA werkeket tokoz,nem minden órájában van saját szerkezet.

Ellenben a Rolex minden órájába a saját szerkezete kerül, az Eta szerkezetes óráknak létre hozott egy almárkát Tudor néven.

2013. jún. 9. 11:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem is az szimpatikusabb egy presztízsmárkánál, hogy nem ETA-t tesz bele. Mert az ötvenezres Kolber Genéve órában elmegy az ETA, de IWC-ben nem.


Képzeljünk egy egy gyönyörű Porschét erős, üzembiztos, de Suzuki motorral.

2013. jún. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mert a Rolexnek nagyon jó a marketingje, gondolok itt főleg filmekre, sporteseményekre.


De nem elég a jó marketing, kell mellé egy jóminőségű és szép óratok és egy kiváló szerkezet is. Na mármost a Rolex mindhárom kitételt teljesíti.


Egyébként az IWC pont kakukktojás, nagyon sok órájukban ETA figyel. Bezony-bezony.


(egy Rolex és IWC tulajdonos)

2013. jún. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Nekem is az szimpatikusabb egy presztízsmárkánál, hogy nem ETA-t tesz bele. Mert az ötvenezres Kolber Genéve órában elmegy az ETA, de IWC-ben nem. "


Így van elég gáz ,hogy az Omegákban és a Bretlingekben és ebben a kategóriában lévő többi órában is az van leginkább...


Mondjuk 50ért automata ETA szerkezetes órát(pl:2824-2) újonnan szerintem alig ha vehetsz,inkább használtan.

Itt most a belépő kategória Certina,Tissot,Doxa vonalra gondolok.

2013. jún. 9. 20:18
 8/10 anonim ***** válasza:

3-as és 5-ös válasz írója vagyok, valahogy véletlen visszataláltam ide.

Érdekesség: nekem egy 1999-ben 55e Ft-ért vett Kolber Genéve van, ami ETA szerkezetes, openheart és automata, ez kb presztízsben ez a Tissot és Doxa szint. De mivel ezt úgymond az ezredfordulóra kaptam (karácsonyi ajándékként) szegény Édesapámtól, így ez örökbecsű darab marad még akkor is, ha azóta vettem egy nagyon szép IWC beépítést és éppen IWC vásárlást is tervezek.

2022. febr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért vesznek az emberek beépítést, istenem..
2022. febr. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

'Miért vesznek az emberek beépítést, istenem.." - bár a cica ellopta a kérdőjelet a kérdőmondat végéről, de azért lehet válaszolni.


Pl.: mert tetszik, mert különleges, egyedi dolog, a régi szerkezet tovább él egy új tokban stb.

2022. febr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!