Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki megnézné nekem hogy...

Németh Vanda15 kérdése:

Valaki megnézné nekem hogy nyelvtanilag helyes e ez az angol szöveg?

Figyelt kérdés

Magyarul is leírom hogy könnyebb legyen.

Angolul: In this summer we thought rather we visit the home cities than relax in the foreign country's beaches. Mainly we choose in the area of Lake Balaton from the most popular holiday resort. We were on Balatonalmádi and Balatonfűzfő for a week an on Balatonfüred two weeks. The most memorable was Balatonfüred, there we see many sights among others the Széchenyi castle, the Hungarian Theatre, with the Hungarian Theatre primitive age reminder six columns. One of the most time we spent in the Tagore promenade, where we can see the wonderfully green linden tree which are planted in memory of famous people and we can see from comfortable bench in full the Lake Balaton. Over the next few days we can relax in the Aqua Annagora Wellnesspark.

In what follows we was more than once in Budapest. Here we celebrate the foundation of Hungary where there are many programs waiting for us. Already we were in Budapest on 19th of August where we can taste the national dishes on the "Hungarian-flavours" street. In the evening we went to Ildikó Keresztes concert. The next day we looked at the air-water parade on the Danube and than we looked in the memory of István Gyulai organized athletic competition. The evening closed with the ceremonial fireworks.

Like all summer now I enjoyed myself and I'm looking forward to the next one.


Magyarul:Az idén nyáron inkább a hazai városok meglátogatását tűztük ki célul, mintsem a külföldi országok tengerpartjain való sütkérezést. Főleg a Balaton területéről választottunk a legkedveltebb üdülőhelyekből. Voltunk Balatonalmádiban, Balatonfűzfőn egy-egy hetet és Balatonfüreden két hetet. A legemlékezetesebb Balatonfüred volt, itt töb látnivalót is meglátogattunk köztük az egykori Széchényi-kastélyt, a Magyar Játékszínt, amely hat oszlopával a magyar színjátszás őskorára elmlékeztettnek. Az egyik legtöbb időt a Tagore sétányon töltöttük, ahol megcsodálhattuk a nyáron gyönyörűen zöldellő hársfákat melyeket híres emberek emlékfáiként ültettek el és kényelmes padokról nézhettük a Balaton teljes egészét. A következő pár nap nagy részében az Annagora Aqua és Wellnesparkban frissíthettük és pihenhettük ki magunkat.

A nyár további részében többször is voltunk Budapesten. Itt ünnepeltük például Magyarország államalapítását is ahol rengeteg program várt bennünket. Már Agusztus 19-én Budapesten voltunk ahol a Magyar-ízek utcáján hagyományos nemzeti ételeket kóstolhattunk meg. Este Keresztes Ildikó szabadtéri koncertjére mentünk el, ahol hatalmas tömeg várta az énekesnőt és a további fellépőket. Másnap megnéztük a légi-vizi parádét a Dunán majd belenéztünk a Gyulai István emlékére szervezett atlétikai versenyre is. Az estét az ünnepi tüzijátékkal zártuk.

Mint minden nyáron most is nagyon jól éreztem magam és már várom a következőt.


2012. szept. 5. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
van benne egy-két nyelvtani hiba
2012. szept. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

there we see(?)

In what follows we was

where we can see(?) the wonderfully(-ly)

we can see from comfortable bench in full the Lake Balaton.(strange too)

In what follows we was(was?)rly?

Here we celebrate the foundation of Hungary where there are many programs waiting for us(én there-t használnék, celebrated, where there? where were many:)waited.

where we can taste the national dishes on the "Hungarian-flavours" street(csúnyán bajban vagy a múltidővel)

nd than we looked in the memory of István Gyulai(then)

ezután angolul nem irtad bele, hogy hatalmas tömeg várta Keresztest..

Like all summer now I enjoyed myself and I'm looking forward to the next one. (nem használnék now-t mivel az most.. too-t használnék

like on all summer i felt myself VERY GOOD(kimaradt ez is..)and im waiting for the next one:)

2012. szept. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
+ A gyulai elé nem looked-ot használnék(saw)
2012. szept. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget és igen már rájöttem hogy a can-t is múlt időbe kellett volna tennem azt pedig hogy Keresztes ildikót nagy tömeg várta direkt hagytam ki. :DD De nagyon-nagyon szépen köszönöm hogy segítettél :D
2012. szept. 6. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!