Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a két kis...

Halibel kérdése:

Mit gondoltok erről a két kis szövegről?

Figyelt kérdés

Fél kukac és birkanyáj


Társadalom. Talán a birkanyáj jut róla eszembe. Amikor az egyik birka jobbra megy, mennek utána a többiek is, nehogy kitaszítsák őket a menő társaságból. Ezzel csak egy gond van. Képzeljük el, hogy az egyik birka egy szakadék másik oldalán dús legelőt lát meg. Felfogóképesség híján, természetesen elindul a szakadék felé, és a többi agyhalott követi. Persze, mindnek vége. És most, milyen jó is azoknak a bizonyos fekete birkáknak, akik nem követik az aktuális trendeket, a szakadékba ugrást meg főleg nem. Igaz, kissé ( vagy nagyon) kitaszítottnak érezhetik magukat, de még magukkal jól elbeszélgethetnek, hiszen jó néha egy zsenivel beszélgetni. Ők egésznek érzik magukat. Pontosan, mint a másik hasonlatomban. Virtuális világ, virtuális ember, virtuális valóság, szinte a virtuális világban élünk. Képzeljük el, hogy minden ember egy kukac. Igen, kukac. Egyik fele a valós énje, a másik a virtuális profilja. Mindenki tudja, hogyha félbevágunk egy kukacot, csodák csodájára megmarad. Tehát, vágjunk félbe egy ilyen ember-kukacot, és tapossuk szét a virtuális felét, mintha kitörölnénk a Facebook profilunkat. A társadalom, a többi egész kukac egy kis utolsó nyomoréknak látja, holott kis barátunk mit sem sejt hiányosságairól. Ő így is egy egész, teljes értékű kukacnak érzi magát. A virtuális énje meghalt, és sajnos sokan így a valós énjét is halottnak tekintik...


Apokalipszis


Egy elképzelt világ, amiben mindenki boldog és elégedett. Azonban ez csak a vég után következhet be. Egyszer mindennek vége van, és talán ami a romokból újjáépül, szebb lesz, mint ez a söpredék. Egy poszt-apokaliptikus világ. Sivár, lelketlen. Háború, járvány, sötétség.Post mortem. Utópia vagy disztópia? Ki határozza meg? Én? Te? Hiszen a szürreális látképeknek nem hihetünk, egyesek utópiát álmodnak, mások egy disztópikus világot. Talán az alaktalantól félünk, de ugyanezért tiszteljük is. Vérző hold, röhögő nap, elfolyó óra. Hihetünk az apokaliptikus látképeinknek? Utolér a megsemmisülés? A mindennapok problémái eltörpülnek a világvége gondolata mellett, de egyesek mit sem sejtve, értetlenül ( talán szándékosan), nem foglalkoznak ezekkel. Egyszer nézz magadba, és tedd fel a kérdést: Félek a haláltól?


2012. szept. 7. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hosszú szöveg.
2012. szept. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Meglehet. Neked hosszú, nekem rövid. Akkor legyen hosszú. Mindegy. Lényeg,hogy szöveg.
2012. szept. 7. 20:03
 3/13 anonim válasza:
Nagyon tetszik a szöveg megfogalmazása, az emberi hasonlatok, a leírt igazságok és úgy egészében az értelme. Úgy érzem te is a fekete bárányok csoportját bővíted! Ugye Te írtad? :)
2012. szept. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Természetesen én írtam, hisz ellenszenves lennék, ha nem én írtam volna, és ugye ki akarja magát utálni? ;)
2012. szept. 7. 20:45
 5/13 anonim ***** válasza:
Hasonló a gondolkodás módunk de van még hová fejleszteni.Túl nagy jelentőséget tulajdonítasz olyan dolgoknak amiről te magad tudod hogy jelentéktelen.De tetszett.
2012. szept. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Persze, van még hova fejlődnöm, hiszen még csak egy hónap múlva töltöm 14. életévemet. Bár szeretek jelentéktelen dolgokon gondolkodni.
2012. szept. 8. 13:12
 7/13 anonim válasza:

Megdöbbentő volt olvasni, hogy még nem töltötted be a 14-et sem. Benned van a tehetség ilyen fiatalon, ezt használd ki, hiszen később valóban nagy sikereket érhetsz el, ha ilyen szinten folytatod! :)


20:12-es vagyok

2012. szept. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Tényleg nagyon tetszett. Korodhoz képest nagyon jó a fogalmazó képességed. Tetszik, hogy úgy gondolkodsz mint én. Az első szövegből azt szűrtem le, hogy te sem szereted a divat majmokat, akik csak egymás után mennek. A második pedig már jobban megfogott és elgondolkodtatott. Újra eszembe jutott az amin régebben(szinte minden nap eszembe jut valamiről)gondolkodtam: Jobb lenne e a világ egy 3. világháború után? Rendbe tenné a rendszert? Hiszen ugyan az van mint régen, csak így pár ember is meghalna.
2012. szept. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat :)


Én úgy gondolom, mit sem változtatna egy 3.világháború. Amit egyszer el... rontottak, azon már nem lehet segíteni. A világvége is csak azért segítene, mert akkor abszolút a nulláról kezdenénk mindent. Ismétlés a tudás anyja. Mi csak egy első ( és remélem utolsó) próbálkozás vagyunk.

2012. szept. 8. 21:43
 10/13 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon ügyes vagy. Azért a második szöveg jóval komolyabb, és engem is jobban megfogott. Én is 14 vagyok, és szintén nagyon foglalkoztat az írás.

Ja... és nem kötekedni akarok, de: Ismétlés a tudás ATYJA. :DD

2012. szept. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!