Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok erről a szövegrő...

Mit gondoltok erről a szövegről? (link)

Figyelt kérdés
[link]
2011. okt. 13. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Szerintem elég primitív. Aki ezt írta, az soha nem tapasztalta meg, mi az életben a valódi és tartós öröm, hogy éppen az önzetlenség és a szeretet gyakorlása az ami valódi örömöt ad, és az a szabadság - amit Jézus Krisztus megváltása által kapott az ember - tesz igazán szabaddá, és boldoggá. Részemről csak sajnálni tudom szegényt, és imádkozni érte, hogy Isten segítsen felnyitni a szemét...


Üdv. Péter

2011. okt. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szerintem pedig tökéletesen rámutat arra, hogyan létezhet még ma is a keresztény egyház. De idevehetnénk akár a muzulmánokat is. Ők sem jobban semmivel... :)
2011. okt. 14. 00:35
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Na, ide figyelj, nagyokos. Én alapon nem vagyok olyan kedves és türelmes, mint Péter; amit pedig te csinálsz, az vagy provokáció, vagy az ostobaság teteje. Úgyhogy tessék, az én válaszom:


Az a szöveg primitív, undorító, előítéletes, gyűlöletkeltésre alkalmas.

A hátterében 100 %-ig, azaz teljesen biztosan keresztényellenesség húzódik meg; ezt bizonyítja:


1. A blogger egy másik írása:


[link]


2. A honlap okkult szellemi háttere (okkult tanok és praktikák reklámozása, hirdetése), pl. Christian Darnell, Carla Galli.


Ráadásul ez a két dolog annyira messze áll egymástól, hogy fogalmam sincs, hogy férnek meg egy oldalon... És ha ez sem a szerzőnek, sem neked nem tűnt fel, akkor csak gratulálni tudok.


Tehát ha nem keresztény szempontból nézem, akkor is ütik egymást az említett dolgok; akkor most kik is a balekok? Véletlenül nem azok, akik szálka nélkül benyelik az ilyesmit?

2011. okt. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mi ez a nagy kirohanás? Provokálás? Ez itt a valláskritika rovat, nem értem a felháborodás okát. Talán ennyire betalált? A blogról pedig amit a hozzászólásod maradék 3/4-ében szítsz, azt se tudom h mi. Ez az egy cikket olvastam róla, és ezt linkeltem be. Se3mmi köze a bloghoz, és a kérdésem is erre irányult, nem a blogra.
2011. okt. 14. 22:50
 5/11 A kérdező kommentje:
Sry az elgépelésekért, a blogot pedig javítanám honlapra...
2011. okt. 14. 22:51
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

Miről beszélsz? Te nem láttál még engem, amikor úgy igazán kirohanok. :) Ne próbáld ki, nem javaslom.

Annyit mondtam, hogy nem vagyok olyan kedves és türelmes, plusz leírtam a véleményemet.


Azt viszont határozottan javaslom, hogy bárhol bármilyen írást is olvasol, a saját érdekedben nézz utána a hátterének, amennyire lehet, hogy ne nézzenek tökfejnek: ki írta, mit lehet tudni a szerzőről, milyen a világnézete, stb.


Ennél pedig még sokkal fontosabb, hogy tudd, tiszta víz csak tiszta forrásból jön. Ha mérgezett forrásból iszol, neked annyi. És ez most nem veszekedés, csak gondolkodj el rajta.

Nekem az előbb mindössze kb. fél órámba került az utánajárás, és ott az eredmény, amit leírtam.

2011. okt. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Azt viszont határozottan javaslom, hogy bárhol bármilyen írást is olvasol, a saját érdekedben nézz utána a hátterének, amennyire lehet, hogy ne nézzenek tökfejnek: ki írta, mit lehet tudni a szerzőről, milyen a világnézete, stb.


Ennél pedig még sokkal fontosabb, hogy tudd, tiszta víz csak tiszta forrásból jön. Ha mérgezett forrásból iszol, neked annyi. És ez most nem veszekedés, csak gondolkodj el rajta.

Nekem az előbb mindössze kb. fél órámba került az utánajárás, és ott az eredmény, amit leírtam."


Szerintem a cikk csak jól példázza a teista vallások, és azok hívőinek "működését, kialakulását" - sry ha ezzel megbántok valakit, de "aki benne van úgyse látja" - ezért is tettem ki ide, a valláskritika rovatba. Nem volt célom a hátterével, vagy a szerző kilétével különösebben foglalkozni, utánanézni, mivel a szövegből világosan kitűnik hogy nem egy komoly teológusi elmélkedés, hanem csak egy egyszerű és gyermeteg, mégis tökéletesen érthető és találó példa. Az pedig hogy a honlapon milyen további cikkek találhatók meg, nem határoz semmit a linkelt szöveg jelentésén. (Azért az feltűnt hogy vmilyen "the secret"-es honlap, ami már eleve gáz. Aki elhiszi azt a marhaságot hogy csak erősen kell gondolni, és az univerzum/isten/akárki leküldi gyorspostán, az meg is érdemli a sorsát. Nem is értem, hogyan kerül ki egy ilyen fajta szöveg.)

2011. okt. 14. 23:35
 8/11 anonim ***** válasza:

A zárójeles résszel egyetértek.


A cikkel kapcsolatos véleményeddel pedig nagyon nem. Ez egy eléggé elterjedt tévhit az ateisták között.

Voltam ateista, és nem azért tértem meg, mert valaki azt mondta, hogy viseljem el a földön a rossz dolgokat, és akkor majd a Mennyben milyen jó lesz nekem.


Szóval, szerintem nem okés a dolog. Saját gondolatokkal, érvekkel jobban jártál volna. Akár pontosan amiatt is, hogy ez nem egy komoly, hanem egy "egyszerű, gyermeteg" példa, mint írod.

A további cikkek ill. a honlap pedig annyiban lehetnek érdekesek, hogy a szerzőről "árulkodnak" 1. a további írásai; 2. az, hogy hol helyezi el ezeket. Én legalábbis úgy tanultam, hogy a megfelelő szövegértéshez, az üzenet dekódolásához minél több körülményt figyelembe kell venni.


Na, pá, szerintem írj ki egy normális kérdést saját megfogalmazásban, saját érvekkel, ha annyira érdekel ez a téma.

2011. okt. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Szóval, szerintem nem okés a dolog. Saját gondolatokkal, érvekkel jobban jártál volna. Akár pontosan amiatt is, hogy ez nem egy komoly, hanem egy "egyszerű, gyermeteg" példa, mint írod.

A további cikkek ill. a honlap pedig annyiban lehetnek érdekesek, hogy a szerzőről "árulkodnak" 1. a további írásai; 2. az, hogy hol helyezi el ezeket. Én legalábbis úgy tanultam, hogy a megfelelő szövegértéshez, az üzenet dekódolásához minél több körülményt figyelembe kell venni.


Na, pá, szerintem írj ki egy normális kérdést saját megfogalmazásban, saját érvekkel, ha annyira érdekel ez a téma."


De hát én pont erre a szövegre voltam kíváncsi. Azzal mit érek ha leírom ugyan-ezt a saját megfogalmazásomban? Kapásból jön vagy 20 válasz h nem, hülye vagyok, isten létezik stb...

2011. okt. 15. 09:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát erre a szövegre meg ennyit kaptál...


A válaszok mennyisége és minősége szvsz több tényezőtől is függ; de ha őszintén kérdezel, nem csak provokálsz, akkor figyeld meg, hogy elég sok normális válasz fog születni. Ugyanis mi, hívők is szívesebben töltjük az időnket értelmesen, bármilyen furcsa is. Vagy inkább ugyanezt megfordítva: Mi sem szeretjük értelmetlen dolgokkal tölteni a szabadidőnket. :)


Am. nem te vagy véletlenül az a troll, akinek egy provokatív zenékkel kapcsolatos kérdéséből egész jó kis beszélgetés lett? :)

2011. okt. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!