Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen profi, gitár multieffek...

Milyen profi, gitár multieffektet vegyek?

Figyelt kérdés
Legyen benne: looper, ritmus szekció, PC kapcsolat, profi szund...ár nem számít!

2012. szept. 9. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:

hát, ha ár nem számít, akkor én a tc electronic dolgokat javaslom :D

[link]

pl ezzel gondolom már gond nem lesz

2012. szept. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Line6 POD HD500


[link]

2012. szept. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Line6 HD, Boss GT, Digitech RP, Vox Tonelab
2012. szept. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Axe FX II.

Igazából ehhez képest mind meglehetősen gagyi és műanyaghangú.

A Line6-ek is nagyon erősen kompromisszumosak, habár talán azok állnak a második helyen.

2012. szept. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jogos, az AXE FX-ről nagyon jókat hallani.
2012. szept. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kösz az eddigi válaszokat, osztanék némi tapasztalatot, és indokolnám a kérdést.

Fullcső cuccon játszom és próbáltam már többféle multit meg pedált, de eddig mind zsákutca volt. Nem hogy hozzátettek volna a hangzáshoz, de tönkretették azt. Próbáltam már vonalban, lopp-ban, effektet csak a végcsövekre dugva, mind kudarc. Olyan volt-lett a hangzás, mintha visszafogták volna a lovakat, pedig hát épp az ellenkezőjét szerettem volna elérni. Elsősorban nem torzítók kellenek-az van a marshallban hibamentes-hanem modulációs effektek, looper. Köszönöm az eddigi válaszokat, remélem írtok még)

2012. szept. 11. 05:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyesmire meg a TC-k a királyok.

Nincsenek is benne sem erősítőmoddelek, sem torzítók, csak modulációs és téreffektek.

Nem színezik a hangzást, a dinamikát sem rontják le (kissé persze igen, hiszen enélkül lehetetlen lenne a processzálás, de azért nem egy Boss GT féle borzalom.)

Egyébként ha nagyon meghal a hangzás az a fej/loop hibája is lehet, egy szaki lehet tudna javítani rajta.

Milyen fejről van szó?

2012. szept. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha tényleg nem számít az ár, akkor az axe fx 2 a csúcs, Steve Vai is ezt használja már, én hd500-at szándékozok venni, nagyon jókat mondanak róla, de tényleg műanyag hangja van egy axe fx-hez képest, kb olyan jól szól, mint ha stúdiófelvételt hallgatnál
2012. szept. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!