Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért tartják sokan barbár,...

Miért tartják sokan barbár, visszataszító hobbinak a vadászatot?

Figyelt kérdés

Szerintem nemes sport, mert amellett hogy le lövi az állatot, megadja neki a végtiszteletet, télen eteti, segíti az állatot, árvíz esetén menti, nyáron itatja. Sokan csak azt a részét látják, hogy "dirr" és vér mindenhol, és hogy önkényes ölés, mészárlás.

De felteszem én kérdést, az milyen dolog, mikor leszakítunk egy virágot, bevisszük a szobába, és csak nézegetjük, ahol pár nap alatt tönkre megy. A vadász lelövi, a húsát megeszi, trófeáját kiállítja, és évek múlva is emlékezni fog rá. Te mikor fogsz egy virágra, amit kidobtál, miután már nem tetszik?



2012. szept. 10. 20:15
 1/9 gelazso ***** válasza:
39%

egy élölényt megölni ( életét kioltani) nem szép dolog még ha a táplálkozási lánc bla-bla is....

a virágot is meg lehet egyébként enni.

2012. szept. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Élőlényt megölni nem szép dolog?

És az a sok sertés, csirke, liba stb. akik élettelen testei ott díszelegnek a húsboltok polcain?:))

Egyél már meg mondjuk egy leánder virágját..-.-"

2012. szept. 10. 20:28
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

kedves kérdező az első válaszoló nem fogja azt fel hogy a hús ami a boltban van az valaha élő állat volt és az ilyenek szerint a hús fán terem nyugodtan vadász csak ha jól esik.


+az első válaszolónak üzenem ha vegetáriánus vagy legyen már szíved a saláta meghal azért hogy ehhes legyen szíved és egyél követ

2012. szept. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem teljesen rendben van addig, amíg nem lő le valaki a semmiért állatokat. Ugyanakkor egy kicsit belegondolva, a hentespultokra kikerülő sertés esetében már a tény, hogy valaha élt abból fakad, hogy majd levágják. Azért születnek, hogy meghaljanak. A vadon élő állatokról ezt már nem lehet ilyen mértékben elmondani. De mint mondtam, amíg nem céltalan vadirtásról van szó, teljesen rendben van szerintem.
2012. szept. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szerintem nem barbár,felfogás kérdése...pedig én nő vagyok,de ha tudnék lőni és lenne engedélyem tuti kipróbálnám.Enni kell,bezzeg a csirkékért és marhákért nem hisztiznek.Meg amúgy sem lőhettek ki bármilyen korú és nemű állatot.Meg azért van a vadász szezon.Gondolom te sem a pöttyös kis gidát lövöd le???:D
2012. szept. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember csak álszenteskedik (sok hüllye vega azt se tudja hogy sok cipő pl bőrből van stb)a vadászatot meg a bambi meg a vuk rajzfilmekből ítélik meg...A lövés csak 1 %a az egésznek,a többi munka.
2012. szept. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

TMimi, sajnos akad olyan, ha gyenge állatot látunk, főleg így ősz tájékán azzal vagy én végzek, vagy a természet.:)

Sajnos a felfogással van a baj, ez nem olyan sport mint a golf, ahol gondolok egyet és gurítok.:)

Itt foglalkozni kell az állattal, folyamatosan figyelni őket, etetni, itatni... A puska dörrenés egy kis része annak a dolognak, amit sokan a 95%-nak tartanak.

2012. szept. 11. 19:32
 8/9 anonim válasza:
De ezt azért teszed,mert különben elhull az állat amúgy is.Érthető teljes mértékben!!!
2012. szept. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aki visszataszító dolognak tartja a vadászatot, az egy hülye életképtelen sz*réletű nyomorék.
2014. febr. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!