Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tömeget akarok növelni de nem...

Tömeget akarok növelni de nem tudom hogy kellene?

Figyelt kérdés

Anya nem engedi hogy ilyesmit egyek/igyak mert 14 éves vagyok és szerinte bekattantam a kondizástól..

Pedig szerintem ez egy teljesen normális dolog lenne hogy edzés után mondjuk pótoljam az energiákat egy fehérje shake-kel..:) De ő ezt nem így gondolja! Tehát tömegnövelés..Lehet hogy most butaságot fogok kérdezni, de ha sokat eszek, és ez által nő a "tömegem" akkor azt izommá tudom alakítani, és így minden rendben lesz ..nem?



2012. szept. 12. 21:40
 1/1 anonim válasza:

A helyes táplálkozás alapja nem a koplalás, és nem is egy - összetett élelmiszerlácból - kiragadott táplálék nagy mennyiségű fogyasztása. A táplálék 40%-át alapvetően összetett szénhidrátok tartalmazzák (gabonafélék, tészták, rizs, burgonya). 35%-ban zöldségek, gyümölcsök melyek vitaminokat, ásványanyagokat, összetett szénhidrátokat tartalmaznak. 20%-ban fehérje források, szárnyas húsok, halak, tojás, hüvelyesek, tejtermékek. Érdemes odafigyelni a telített és telítetlen zsírsavak arányára. Figyelni kellene hogy naponta többször együnk, hogy a táplálék feldolgozása ne egy nagy "bummal" terhelje meg az emésztőrednszerünket! Figyelni arra, mi a célunk?! Tömegnövelés, vagy szálkásítás, súlycsökkentés. Amennyiben tisztában vagyunk ezzel és ismerjük a szervezetünket, testünket, mire hogyan reagál, akkor a szilárd táplálék, és/vagy a táplálékkiegészítők arányainak megváltoztatásával sikerese eredményeket érhetünk el.


Tömegnöveléskor természetesen több kalóriát kell bevinned, de az ésszerű, optimális határok között - egyénfüggő. A lényeg, hogy proteinre (hús, tójás, hal, savanyított tejtermékek), szénhidrátra (krumpli, rizs, tészta), esszenciális zsírsavakra van szükség (omega, mct). könnyen hízékonyak jobban figyeljenek a minőségre és a mennyiségre. Protein esetében 2-5g/ttkg (egyénfüggő). Szénhidrát esetében 1:1 vagy 1:2 (protein/szénhidrát) az arányok.

2012. szept. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!