Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri áttelepülni...

Szerintetek megéri áttelepülni Romániából->Magyarországra?

Figyelt kérdés

17/fiú vagyok.

Erdélyben lakunk, és családostól gondoltuk hogy átköltözünk.

Veszprém megyére gondoltunk, mert ott vannak a rokonjaink és mert ott meg is tetszett nekünk.

Kb 5- 5.5 millió forintért vehetünk házat.

Egy 2szobás, konyhás, fürdőszobás házra gondoltunk, kicsi udvar vagy kert legyen...és legyen egy jobb kinézete a háznak. Ennyi a lényeg.

Az se baj ha kis faluba van mert a lényeg, hogy közel legyünk a rokonokhoz.

Szerintetek ennyiért talállunk családi házat?

Meg annyit mondanék még, hogy itt apukám kb 100-120ezret keres, csak ő dolgozik.

Ott mennyit kereshetne egy jobb munkahelyen kb?

Mennyi a megélhetőség arrafele ?

Szóval megéri átköltözni?

Milyen mobilhálózatra érdemes menni? nekem azt mondták, hogy a telenor a legjobb, mert feltöltő kártyásak lennénk.

Mennyi idő kellene, hogy megkapjuk a magyar állampolgárságot, úgy hogy előtte megcsinállnánk a kettős állampolgárságot is?

mert ha meglessz a kettős akkor aztán csak a magyar kell, le akarunk mondani a románról.

Meg kicsit attól félek én, hogy befogadnának-e minket...:/.

Külömben visszamenőleg 80-100évig az őseink tiszta magyarok, és mi is teljesen magyarok vagyunk. Magyar suliba járok, magyarul beszéllünk minden.

Körül belül ennyit szerettem volna mondani/kérdezni, köszönöm előre is !



2012. szept. 14. 16:23
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
bocsi, hogy ilyen hosszú lett de sokminden érdekel.
2012. szept. 14. 16:24
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha anyagiakra gondolsz, akkor nem éri meg átköltözni, mert itt ugyanannyit lehet keresni, viszont a rezsi, benzin, ház.. Minden drágább. Míg Româniában megveszel egy házat 5millioert Magyarorszagon ugyanaz a ház 10millió. Az átlagkereset ugyanannyi. Minden ugyanolyan itt, mint ott, viszont rettentő nehéz munkát találni. Ha átjönnétek lehet hogy 3-5 évig se találna apád munkát. Ott Româniában meg van egy jólfizető állása. Amúgy én most költöztem ki Româniába, mert itthon NINCS MUNKA! Nálatok meg aki akar az tud dolgozni. Én egy Szabolcs megyei kisvárosban éltem. Ott mindenki arról álmodik hogy kiköltözhessen Româniába (Aradra vagy Timisoaraba) mert Magyarországon hidd el nagyon nagy a szegénység. És minden drágább. Semmi pénzért nem költöznék vissza Magyarországra. România fejlődik és nincs az a nagy szehénység, mint Magyarországon. De te tudod. Ha hiányoznak a rokonok akkor költözzetek, de hogy Veszprém megyében 80ezer forintnál nem fog többet keresni az apád, az biztos. És mondom Mo-on kétszer annyi a villany, gáz, víz számla, mint Româniában.
2012. szept. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

van benne valami :/

csak már megtettük a kezdő lépéseket az áttelepülés felé.

Apám 1-2héten belül örökre itt hagyja ezt a munkahelyét....szóval ezt már igysem úgysem lehet visszacsinállnii mert beadta már a papirokat .

2012. szept. 16. 22:28
 4/20 anonim ***** válasza:
Gondolom most jol eltek mert apad eleg jol keres, viszont nehez lesz megszokni azt a munkanelkuliseget ami Magyarba van.
2012. szept. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
De azert sok sikert! Amugy gondolom voltal mar itt. Szerintem minden ugyanolyan Magyarban mint Românban. A faluk, varosok, emberek.. Minden ugyanolyan. Amugy en ha Magyarba koltoznek akkor nem Veszprem hanem inkabb Borsod-Abauj-Zemplen vagy Nograd vagy Heves megyebe ktoznek. ;)
2012. szept. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi !

Igen voltam Mo.-n nem is 1x. ....

De szerintem épp sokkal mássabb, a mentalitás, meg másabbak is az emberek. Mondok példát is, hogy ne mond hogy hülyeséget beszélek vagy hogy nem tudom miről beszélek.

Szóval pl: nállunk amikor vannak ilyen ünnepélyek akkor tele vannak cigányokkal, meg mindenki kvára leissza magát, kötekednek, verekedés( sokszor) és ilyen, nem emberi dolgok. Néha nem érzem magam biztonságba a sok részeg között , ha egyedül vagyok. Kisebb koromba soha nem voltam lent 10-11 után, mert féltem a sok hülye között.

De amikor Tapolcán volt a borfesztivál, és az pedig az alkoholról szól (elvileg) nállunk meg egy ünnepély se! Maximum a kenyérről meg hasonló hülyeségek. Szóval tapolcán, egyedül bejártam éjszaka is az egész várost és 1 ember se kötekedett, se semmi. Békés kis hely. A bor fesztiválon is egyedül sétállgattam, nézgelődtem, elvoltam és 1x se köttek belém, tök normálisak voltak az emberek ,nem mint itt. Egy embert se láttam részegen, hogy ne álljon meg a lábán, 1 se ordibállt, nem volt semmi probléma , béke volt. (Nállunk hiszti, ordibálás van 99,9%ban.) És ha egy kicsit is hozzám ért akárki a könyökével vagy hasonlók már "elnézést" , "bocsánat", és hasonlók, pedig gyerek vagyok. És itt ha hozzád ér, vagy esetleg megüt "véletlenül" a tömegbe, akkor még ő neki áll fejjebb, húzza a száját ...stb.

Szóval sokkal másabb.

2012. szept. 17. 19:32
 7/20 A kérdező kommentje:

És hozzá tenném azt hogy minden este sétállgattam mert akkor abba a korszakomba voltam h nem birtam éjszaka aludni:D

Szóval nem csak 1x voltam, hanem 7napon keresztül minden este, egyedül.

Mondom még pár dolgot :

- sokkal jobbak ott az utak, mint 99%ban

-kedvesebbek az emberek : voltunk egy bárba, üditőt iszogattam és oda jött egy kedves bácsi és ott nyugodtan iszogatta a sörjét és közbe beszélgettünk ...pedig 1 idegen és kedvesen hozzám szólt...stb.

-Szebbek, a városok, a faluk. De tényleg még a faluk is szebbek mint itt sok város! Ez komoly, nagyon sok helyen jártam itt is, és ott is. Mo.-n pedig voltam bent az országba több mint 400kmt, és sok falut/várost láttam.

Hogy mitől szebb? jogos a kérdés....pl. fák, sok a szép zöld, az épületek. stb.

-Mint mondtam, a mentalitás is másabb szerintem! De lehet te más szempontból látod, vagy csak simán máskébb látod.

-Normálisabbak az emberek.

-És még sorolhatnám.

Viszont még 2 dolog : az egyik hogy nagyon sokszor jártam már Mo.-n : Pesten, Tapolcán, Zalaegerszegen, Veszprémben, Debrecenen, Csongrád megyében több helyen, Királyhegyesen, Keszthelyen, Balatonfüreden, Kiskunfélegyházán, Szegeden, Makón, Battonyán, Dombegyházán, Mezőhegyesen, Soltvadkerten, hát most kb. ennyi jutott eszembe.

A másik dolog, hogy tudom hogy nem kolbászból van a kerités , szóval tudom hogy ott is nehéz az élet , úgyhogy ezt nem kell mondjad.

2012. szept. 17. 20:49
 8/20 A kérdező kommentje:
És te miéért költöznél Borsod-Abauj-Zemplen vagy Nograd vagy Heves megyébe?
2012. szept. 17. 20:49
 9/20 anonim ***** válasza:

Hat en laktam pest megyeben is egy kis faluban, Pátyon. A falu 90%-a cigany volt. Hiaba volt 10percre Budapesttol.. Olyan csunya falu.. A kecskek a fouton rohangalnak nincsennek leaszfaltozva az utak a hazak osszedulnek mindenki szegeny..stb. Ne hidd azt hogy itt szinvonalasabbak a fesztivalok. A falunapokin mindenki total reszeg. Ciganybol meg tobb van Magyarorszagon, mint Romaniaban. Lattal mar Magyarorszagon ciganytelepet?


En mar eltem Magyaro.on es Rom.ban is. Romania csak abbol a szempontbol jobb hogy konnyebb megelni. Amugy az emberek is ugyanolyanok. Ha idekoltozol majd meglatod hogy ugyanolyanok az emberek. Egy darabig en is azt hittem hogy Rom.ban mennyivel rendesebbek az emberek. Aztan miutan mar itt elek tapasztalom hogy ugyanolyanok. Szerintem amugy kullemre Romania szebb, mert itt legalabb minden megyeszekhelyen van villamos, jok a foutak, szep a taj. Amugy tenyleg nagyjabol ugyanolyan csak apro kulonbsegek vannak. Majd meglatod. En azert szeretem B-A-Z, Nograd, Heves, Szabolcs, Baranya, Somogy, Jasz-nagykun-szolnok meg bekes megyeket, mert ezekben a megyekben sok a cigany. Es valamiert en szeretem a ciganyzenet. Majd meglatod hogy barmilyen falunap van Magyarorszagon onnan a ciganyzene nem hianyozhat. Eskuvon lakodalomba is a magyarok csak ciganyzenere mulatnak. Ez az egy dolog hianyzik Magyarorszagrol, a ciganyok. Itt Romaniaba nincs annyi cigany mint Magyarorszagon, pedig en mar megszoktam oket es hianyoznak. ;)

2012. szept. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
De azt is hozza kell tenni hogy Tapolca turistavaros. Ott van a Balaton mellett. Ez Magyarorszag leggazdagabb kornyeke,a Balaton kornyeke. De ha mondjuk Nograd megyebe mentetek volna borfesztivalra ott balhe nelkul nem usszatok meg. Viszont Romaniaban a tengerparton a rendezvenyek nagyon szinvonalasak. Sok a nemet turista. Magyarba meg az a baj hogy nem nagyon mennek kulfoldi turistak. Romaniaba meg jo mert van sipalya tenger szep varosok hegyek. Pda sok nemet olasz kinai turista megy. Nagyvaradon meg aradon annyi a kinai meg amerikai turista hogy neha megijedek mikor Aradon setalok. Rengeteg a turista.
2012. szept. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!