Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg csak pénz kidobás ha...

Tényleg csak pénz kidobás ha az ember a postán elsöbbségivel adok fel csomagot vagy levelet? Tapasztalatom szerint az elsöbségi sem érekezik meg elöbb mint egy sima feladott levél vagy csomag. Mi erröl a véleményetek?

Figyelt kérdés
2012. szept. 15. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csomagnál az,van ahol csak egy csomaggal nem fognak rohangálni és csak ott fog csücsülni egy jó ideig.
2012. szept. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2xSü ***** válasza:

Az elsőbbségi levélnél garantált, hogy a levelek 85%-a a következő munkanap kézbesítve lesz.


Gondolom a 85% nem pusztán a véletlentől függ. Ha egy adott faluból adod fel, vagy egy adott faluba érkezik, akkor lehet, hogy ott az infrastruktúra nem áll ahhoz rendelkezésre, hogy a kézbesítés másnap megtörténjen.

2012. szept. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor viszont nem látom értelmét az elsöbbségi levélnek...A postán nem fogják külön mondani,hogy sorry nem érdemes elsöbbségivel vittetni mert nem ér oda másnap...Ez csak egy jó kis plussz pénz beszedés a posta számára!!
2012. szept. 15. 16:58
 4/5 2xSü ***** válasza:
100%

Nem egészen. A postán lehet, hogy adnak felvilágosítást, hogy érdemes-e. Ha nagyvárosból nagyvárosba küldöd, akkor kb. garantált, hogy az másnap oda is ér.


Nincsenek tapasztalataim, így nem tudom, hogy amúgy mennyi idő alatt érkezik meg egy levél, de valószínű az is pár nap alatt. Ha nagyon fontos, hogy másnapra megérkezzen, és ne csak két nap múlva, és ha városi környezetben vagy, akkor érdemes – szerintem – elsőbbségivel feladni.


Én úgy tudom, hogy pl. nálunk az egyik postát 17:00 körül ürítik. Ha ezután adod fel a levelet, akkor az csak a másnapi küldéssel megy el a központba, ahonnan tuti, hogy csak harmadnap vagy később kerül postázásra. Viszont – a logika ezt diktálja – az elsőbbségi levelek esetén egy külön küldemény megy a központba – mondjuk éjfélkor –, így valóban meg tud érkezni a levél másnapra.


De tényleg nincs tapasztalatom, csak annyit tudok, hogy az elsőbbségi leveleknél garantálni kell, hogy a levelek 85%-a másnap kézbesítve lesz. (És ezt ellenőrzik, EU-s követelmény.)

2012. szept. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!A válasz kielégitö volt.:)
2012. szept. 16. 06:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!